lamiglowka 1    nauczyciel:                             Elżbieta Zduńczyk
      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   
 wiek uczestnika     starsze grupy przedszkolne
   i klasy 1-4 szkoły podstawowej
   
 dni zajęć:    informacje w zakładce "plan zajęć"
   
 

zajęcia odbywają się na ul. Fabrycznej 1/3
(wejście od strony Trasy Łazienkowskiej)

 

Warsztaty matematyczno-przyrodnicze „Łamigłówka”

Zapraszamy na zajęcia, które pobudzają inwencję i wyobraźnię dziecka oraz kształtują umiejętność logicznego myślenia.

Podczas zajęć uczymy się wspólnie rozwiązywać różne problemy, ćwicząc przy tym umiejętność samodzielnego porządkowania wiadomości z różnych źródeł. Dzieci uczą się dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych i dochodzą do wiedzy drogą obserwacji, pomiaru, przeprowadzając proste eksperymenty i prezentując ich wyniki.

W czasie zajęć zachęcamy dzieci, by samodzielnie znajdowały odpowiedzi na nurtujące je pytania, doceniamy własną inwencję i poszukiwanie różnych sposobów rozwiązania tego samego problemu, uczymy samodzielnego planowania i odpowiedzialności za powierzone zadanie. Uczymy dzieci, jak umiejętnie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, np. do orientacji w terenie (pomiary, mapa, plan, kompas), zaplanowania przemeblowania swojego pokoju (skala, plan, powierzchnia), tropienia wynalazków natury i zastosowania obliczeń matematycznych w codziennym życiu itp.
Rozwijamy także zainteresowania przyrodnicze oraz kształtujemy postawy proekologiczne.
Prowadzimy zajęcia w ogrodzie i w budynku Miasteczka Przyrody na ul. Fabrycznej 1/3 oraz pobliskich terenach zielonych, a także, w miarę możliwości, przyjeżdżamy do szkoły lub przedszkola. W ramach zajęć możliwa jest modyfikacja tematów zgodnie z potrzebami, np. w zależności od wieku uczestników niektóre treści w zaproponowanych tematach mogą być pominięte lub rozszerzone.

Zajęcia są bezpłatne.

Uzgodnienie terminów zajęć bezpośrednio u prowadzącej mgr inż. Elżbieta Zduńczyk, adres e-mail podany powyżej lub tel. 602 171 169

Tematy warsztatów do pobrania

 


  Jak trafić na Fabryczną?
 mapa fabryczna mala fabryczna m p
 Kliknij mapkę aby powiększyć