2021 03 29 grafika konkurs

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu komunikacji wizualnej z warsztatami na projekt plakatu:

budzet obywatelski 2022

Już dzisiaj, 15 czerwca, rusza głosowanie w budżecie obywatelskim, które potrwa do 30 czerwca. Zachęcamy do głosowania na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie, a szczególnie na projekt „Pszczeli Zakątek” (nr 30 na liście do głosowania w dzielnicy Śródmieście). Jeśli uzyska wymaganą liczbę głosów, otrzymamy fundusze i będziemy go realizować w Miasteczku Przyrody: posadzimy drzewa owocowe, posiejemy łąkę kwietną, przeprowadzimy warsztaty dla uczniów, a w ramach MAL-u dla mieszkańców, naszych sąsiadów z Powiśla i zorganizujemy EKO-jarmark w Parku Kazimierzowskim

Strona, która umożliwia głosowanie www.bo.um.warszawa.pl

Instrukcja głosowania

Eliminacje festiwalowe już za nami! Znamy też laureatów wszystkich konkursów: tanecznego, muzycznego, filmowego i fotograficznego.

Jedni pod opieką swoich nauczycieli, inni zaś w zaciszu swoich domów samodzielnie przygotowali występy i prace. Cieszymy się, że pomimo niełatwego roku, tegoroczni uczestnicy podjęli wyzwanie i przygotowali swoje prezentacje na wysokim poziomie.

1 czerwca mieliśmy przyjemność obejrzeć choreografie wykonywane przez dzieci i młodzież ze śródmiejskich szkół, biorących udział w konkursie tanecznym, a dzień później posłuchać utworów wokalnych i instrumentalnych w wykonaniu uczestników konkursu muzycznego. W poniedziałek 7 czerwca jury konkursu filmowego i fotograficznego spotkało się by raz jeszcze zobaczyć nadesłane prace i ustalić werdykt.

Poniżej publikujemy wyniki tegorocznego, XIV Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom i nauczycielom bardzo dziękujemy za udział!

Mamy wspaniałą wiadomość. Praca chłopców Jana Bąkowskiego oraz Mateusza Śliwińskiego z pracowni Architektury dla najmłodszych Eli Kossakowskiej została wyróżniona w konkursie Futuwawa "Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości" i weźmie udział w wystawie prac w witrynach Domów Towarowych Centrum do sierpnia 2021.

laureatki konkursu   Doroty Wirowskiej

Nasi uczestnicy z pracowni architektury i projektowania, prowadzonej przez Elżbietę Kossakowską, wzięli udział w XI edycji projektu edukacyjno-kulturowego "Nie ma muru na Muranowie" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st.Warszawy. Na konkurs przysłano aż 229 prac!

Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych młodych artystek i gratulujemy zajęcia I miejsca Magdalenie Krajewskiej, zajęcia II miejsca Dorocie Wirowskiej oraz wyróżnienia: Zofii Skubacz i Alicji Żak.

2021 03 29 grafika konkurs

O CZYM?

O komunikacji wizualnej.

CO TO JEST?

Komunikacja wizualna to jedna z podstawowych form komunikacji społecznej we współczesnym świecie. Wszyscy uczestniczymy w niej na co dzień. To przekazywanie odbiorcom informacji i komunikatów za pomocą obrazu dzięki wykorzystaniu różnych mediów, na przykład prasy, książek, plakatów, telewizji, internetu, prezentacji multimedialnych, a nawet opakowań produktów.

PO CO MI TO?

• Przyda Ci się w sytuacji zdalnego nauczania i konieczności przygotowywania prac domowych w formie elektronicznej.
  • Dowiesz się, jak skutecznie komunikować się z innymi i jak odczytywać komunikaty wizualne w sztuce i w codziennym życiu.
  • Nauczysz się tworzyć czytelny komunikat wizualny, bo poznasz zasady projektowania graficznego kompozycji płaskiej.
  • Zaprezentujesz swoją pracę na wystawie w Galerii Młodych Twórców „Łazienkowska”.
  • Mówi się, że będą też przyznawane nagrody… Ale to chyba nie jest najważniejsze, prawda?

GDZIE?

MDK na Łazienkowskiej 7

KTO PROWADZI?

Katarzyna Świder-Kędzior – projektant grafiki użytkowej i artystycznej. W MDK-u na Łazienkowskiej prowadzi pracownię ceramiczną „Krakle” oraz warsztaty komunikacji wizualnej. Kiedy tylko ma czas, rzeźbi, lepi, maluje i podróżuje.

I co? Jasne, wchodzisz w to! Zaraz, zaraz, przeczytaj jeszcze REGULAMIN i zaproś również swojego NAUCZYCIELA na warsztaty:)

Regulamin do pobrania

Karta zgłoszenia do pobrania

sfmt logo internet 1

ORGANIZATORZY:
Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie
zapraszają uczniów śródmiejskich szkół do udziału
w organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście

XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21
pod hasłem:

3 - 2 - 1 - WRACAMY!

Wracamy i zapraszamy, byście mimo trudnego czasu podzielili się z nami Waszymi pasjami na tegorocznym Festiwalu. Proponujemy cztery obszary działań artystycznych, w jakich możecie się sprawdzić:

• muzyka (śpiew lub gra na instrumentach muzycznych)
• taniec
• fotografia
• film

ELIMINACJE FESTIWALOWE!!!!

Konkurs TANECZNY  - 1 czerwca 2021 (wtorek),  godz. 10.00 - 12.00
Konkurs MUZYCZNY -  2 czerwca 2021 (środa),   godz. 10.00 - 13.00

Więcej informacji na temat konkursów XIV ŚFMT

IMG 8889 internet

Wśród oferty naszych warsztatów dla klas 0-III szkół podstawowych pojawił się nowy cykl zajęć - „Poznajemy tajemnice obrazów", które podejmują treści z zakresu historii sztuki. Już kilka klas wysłuchało opowieści o życiu i twórczości Picassa.