Kochani!
Nasz projekt w Budżecie Obywatelskim "Zielony Zakątek" został oceniony pozytywnie i będzie mógł zostać poddany pod głosowanie mieszkańców w terminie od 15-30 czerwca br.
Liczymy na Was i Wasze głosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Projekt zakłada stworzenie przyjaznego, otwartego i dostępnego dla wszystkich miejsca poprzez remont nawierzchni chodnika, wstawienie ławek, dodanie stojaków na rowery, stacji do samodzielnej naprawy roweru, ustawienie tablic informacyjnych z mapą instytucji kultury w okolicy oraz nasadzenie roślin z pielęgnacją do końca roku 2023.
Więcej informacji możecie znaleźć tutaj: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/28826.

Głosowanie: https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

Wasze głosy mają znaczenie, a dzięki nim przestrzeń dookoła MDK-u będzie mogła stać się coraz ciekawsza i lepiej oraz piękniej zagospodarowana!!!!!!

Drodzy Kandydaci, Szanowni Rodzice

Od 16 maja, od godziny 16.00 rozpoczynamy zapisy na zajęcia dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z MDK Łazienkowska w roku szkolnym 2022/2023. Dotyczy to również uczestników kontynuujący zajęcia w naszych pracowniach, a chcących brać udział w zajęciach, w jakich do tej pory nie uczestniczyli.

Aby przystąpić do rekrutacji na nowy rok szkolny należy:

1. Zarejestrować się w miejskim systemie rekrutacji na stronie: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl i wypełnić wniosek, wybierając odpowiednie zajęcia.

2. Po zakończeniu rejestracji pobrać i wydrukować odpowiedni wniosek oraz załączniki.

3. Podpisany przez rodziców/opiekunów prawnych lub przez pełnoletniego kandydata wniosek wraz załącznikami złożyć w sekretariacie najpóźniej do 31  maja do godziny 18.00.

Uwaga! System rekrutacyjny będzie umożliwiał wprowadzenie wniosku do 31 maja (czwartek) do godziny 16.00!

W przypadku zajęć, na które prowadzone będą badania uzdolnień prosimy o sprawdzenie ich terminu w systemie rekrutacji (przydział następuje automatycznie po przyjęciu wniosku przez sekretariat).

Sekretariat placówki czynny w godzinach: 10.00 - 16.00

Prosimy o zwracanie uwagi na nazwy grup. W przypadku wątpliwości prosimy kontaktować się z nauczycielami prowadzącymi zajęcia.

2022 05 rekrutacja2

Czekamy na Was !

IX Festiwal Sąsiedzki tło 16.05 30.06.2022

IX edycji Festiwalu Sąsiedzkiego
Wespół w Zespół dla Solca
OD 16 MAJA

IX FESTIWAL AFISZ maj 2022

Po obejrzeniu prezentacji tanecznych i wysłuchaniu muzycznych, po zapoznaniu się ze złożonymi pracami fotograficznymi i filmowymi, po burzliwych obradach jury poszczególnych konkursów wyłoniło tegorocznych zwycięzców. Poniżej prezentujemy listy laureatów. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a zwycięcom gratulujemy! Informacje o wręczaniu nagród przekażemy zainteresowanym już wkrótce.

LATA 90-te

LATA 80-te

LATA 70-te

LATA  60-te

JESZCZE RAZ LATA 50 ;-)

Odcinek 1

Kliknij w obrazek i zobacz co się stanie :-)

2022 03 23 fasolki na wiosne

2022 konkurs plakat

CO TO JEST?
Komunikacja wizualna to jedna z podstawowych form komunikacji społecznej we współczesnym świecie. Wszyscy uczestniczymy w niej na co dzień. To przekazywanie odbiorcom informacji i komunikatów za pomocą obrazu dzięki wykorzystaniu różnych mediów, na przykład prasy, książek, plakatów, telewizji, internetu, prezentacji multimedialnych, a nawet opakowań produktów.

PO CO MI TO?

• Przyda się w sytuacji zdalnego nauczania i konieczności przygotowywania różnorodnych prac domowych w formie elektronicznej.
  • Dowiesz się, jak skutecznie komunikować się z innymi i jak odczytywać komunikaty wizualne w sztuce i w codziennym życiu.
  • Nauczysz się tworzyć czytelny komunikat wizualny, bo poznasz zasady projektowania graficznego kompozycji płaskiej.
  • Zaprezentujesz swoją pracę na wystawie w Galerii Młodych Twórców „Łazienkowska”.
  • Mówi się, że będą też przyznawać nagrody... Ale to chyba nie jest najważniejsze, prawda?

GDZIE?
MDK na Łazienkowskiej 7

KTO PROWADZI?
Katarzyna Świder-Kędzior - projektant grafiki użytkowej i artystycznej.
W MDK-u na Łazienkowskiej prowadzi pracownię ceramiczną „Krakle” oraz warsztaty komunikacji wizualnej. Kiedy tylko ma czas, rzeźbi, lepi, maluje i podróżuje.

I co? Jasne, wchodzisz w to! Zaraz, zaraz, przeczytaj jeszcze REGULAMIN oraz KARTĘ ZGŁOSZENIA
i zaproś również swojego NAUCZYCIELA na warsztaty :)

serce 2

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 14 lat w niezwykłą podróż na nowych zajęciach "Dookoła świata z MAKRAMĄ", które poprowadzi pani Katarzyna Kasztelowicz.

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków. Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza wiązaną ozdobę.

Zajęcia rozpoczną się od 16 lutego (środa), w godz. 16.45-17.30.

Zapisy: mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie w poniedziałki i środy od 12.30 do 18.30 oraz we wtorki od 12.00 do 16.00.