Pracownie Małego Majsterkowania,  Fotografii i Montażu Filmowego  stworzyły takie dzieło po mozolnym zebraniu bardzo dużej ciężkiej  ilości kasztanów.  Bawiliśmy się przy tym wspaniale, zobaczcie jak świetnie i jakie duże srce stwrzyliśmy! 🙂

 

 

 

Jeśli przy mroźnej pogodzie chcielibyście się trochę rozgrzać, to najlepiej zajrzeć do MDK-u na Łazienkowską 7. Już od poniedziałku, 22 stycznia, można podziwiać patchworki wykonane z kolorowych afrykańskich tkanin typu african wax print. W środę, 24 stycznia, o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste mierzenie największego patchworku uszytego w Polsce z bawełnianych tkanin typu african wax print. Obecnie największa w Polsce mozaika tekstylna ma wymiary: 5,03 m x 3,02 m, a jej powierzchnia to 15,19 metrów kwadratowych. Ciekawe czy patchwork powstały w MDK-u pod kierunkiem Anny Karcz pobije ten rekord? Warto się o tym osobiście przekonać.

Od 25 stycznia zapraszamy do oglądania wystawy „Afrykańskie kangi”, przygotowanej przez Fundację Edukacji Międzykulturowej, na której prezentowane będą tradycyjne tkaniny z Afryki Wschodniej. Jakie są typowe wzory? Co oznaczają napisy na kangach? Czy współczesna moda sięga po kangi? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oglądając oryginalne tkaniny i zdjęcia, a wystawa będzie świetną okazją, by poznać historię i zastosowanie tych tkanin.

A już od 5 lutego zapraszamy na Tydzień Afrykański. Codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-19.30, mamy dla Was mnóstwo inspirujących działań. Działania są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, ale również starsi znajdą coś ciekawego dla siebie.

Podczas akcji ZIMA W MIEŚCIE zajęcia odbywają się od 10.00 do 11.30 i od 12.00 do 13.30 po uzgodnieniu w sekretariacie.

A tak było w pierwszym tygodniu ferii - słonecznie i kolorowo:

  • 1
  • 2-1
  • 2-2
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6-1
  • 6
  • 7

Szanowni Państwo,

MDK Łazienkowska proponuje grupom zorganizowanym oraz uczestnikom indywidualnym zajęcia organizowane w ramach akcji "Zima w mieście".

Tańczysz? Śpiewasz? Fotografujesz? Lepisz w glinie? Grasz na instrumencie? Robisz biżuterię? Tworzysz? Weź udział w Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów!

 

logo nowe sfmt

 

Czytaj więcej >>>

 

 

 

Jak co roku, wspieramy akcję „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Odblaski znacznie zwiększają widoczność i znacząco poprawiają bezpieczeństwo na drodze. Widoczny pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi wyposażony w odblask nie tylko dba o swoje bezpieczeństwo, ale również o innych użytkowników drogi.
Dobrze o tym wiedzą przedszkolaki i uczniowie warszawskich szkół podstawowych, którzy uczestniczą w organizowanym przez MDK i Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy programie edukacyjnym PO WARSZAWIE PIESZO I NA KÓŁKACH.

 

2023 12 08 kiermasz

Uczestniczki z Zespołu Campanello, Hania, Ola, Mania i Ola napisały śpiewająco telegram do świętego Mikołaja. Posłuchajcie :-)

 

Realizacja Adam Wierzchowski - Pracownia Montażu Filmowego

W piękny słoneczny dzień tegorocznej jesieni, już po raz kolejny w historii MDK, powstało Pole Nadziei. Uczestnicy zajęć z Pracowni Patchworku i Montażu Filmowego zasadzili cebulki żonkili przed budynkiem MDK na Łazienkowskiej 7. Na wiosnę zakwitną na pięknej rabacie, która powstała w ramach urządzania Zielonego Zakątka na Łazienkowskiej - projektu realizowanego przez Zarząd Zieleni z budżetu obywatelskiego dzielnicy Śródmieście, na który licznie zagłosowali  nasi sąsiedzi.

Cebulki żonkili nabyliśmy w Ośrodku Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów, w zamian wspierając ich finansowo środkami uzyskanymi ze sprzedaży plastikowych nakrętek. W tej osiedlowej akcji „Nakręć się na pomoc” już od wielu lat biorą udział: Przedszkole nr 30 „Zielona Łódeczka”, Przedszkole nr 5  „Wesoła Piątka”, Szkoła Podstawowa nr 29 oraz Zespół Szkół nr 23. Dzieci i młodzież z tych placówek posadzą cebulki u siebie, tworząc kolejne osiedlowe Pola Nadziei na Solcu.