Nowe artystyczne wyzwania w Pracowni Rysunku i Malarstwa!

Możesz tworzyć w trzech wymiarach: portrety, kompozycje przestrzenne, unikatowe modele form dekoracyjnych, mozaiki,płaskorzeźby,chcesz zostać studentem ASP to przyjdź na zajęcia z rzeźby i realizuj swoje pomysły w wielu technikach rzeźbiarskich i ceramicznych.

Zapraszamy na atrakcyjne, bezpieczne i zdrowe zajęcia terenowe!
W roku szkolnym 2020/21 przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę zajęć terenowych dla szkół i przedszkoli.

Dziś rozpoczynamy nowy rok szkolny. W związku z trwającą pandemią, będziemy starali się zapewnić naszym podopiecznym, ale również pracownikom i opiekunom dzieci maksimum bezpieczeństwa, zachowując jak najwięcej z dotychczasowej atmosfery i jakości działań MDK Łazienkowska. Przypominamy, że jako placówka oświatowa podlegamy przepisom i wytycznym wydawanym przez MEN, MZ oraz GIS.

W związku z wprowadzonymi procedurami prosimy o:

- Przychodzenie do placówki tylko osób zdrowych, bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych. Uprzedzamy, że osoby z katarem, kaszlem lub innymi objawami infekcji nie będą mogły wejść do budynku.
- Przekazanie nauczycielom prowadzącym zajęcia numeru telefonu, który pozwoli na szybki kontakt z rodzicem / opiekunem uczestnika.
- Dezynfekowanie rąk zaraz po wejściu do budynku lub noszenie rękawiczek jednorazowych.
- Przychodzenie na zajęcia punktualnie. Na 10 minut przed zajęciami, nauczyciel prowadzący zajęcia będzie zbierał swoją grupę w holu obok recepcji. Po rozpoczęciu zajęć nie będzie możliwości dołączenia do grupy.
- Punktualne odbieranie swoich podopiecznych. Dzieci samodzielnie opuszczające MDK muszą mieć pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych.
- Noszenie maseczek w części wspólnej budynku. Obowiązek noszenia maseczek dotyczy również uczestników zajęć. Po dotarciu do sali, mogą uczestniczyć w zajęciach bez maseczki.
- W przypadku uczestnictwa w zajęciach tanecznych, przynoszenie worków na obuwie i zmianę butów przed zajęciami.
- Ustalenie z nauczycielem szczegółów dotyczących danych zajęć. W związku z wymogami sanitarnymi, niektóre zajęcia mogą zostać skrócone lub będą prowadzone w podgrupach.

W trosce o nasze wspólne zdrowie, bardzo prosimy o zrozumienie i uszanowanie powyższych zaleceń.
Szczegóły dotyczące wprowadzonej procedury znajdą Państwo TUTAJ

Mamy nadzieję, że pomimo wprowadzonych obostrzeń ten rok przyniesie nam wszystkim wiele radości i pozwoli nadal rozwijać pasje naszych wychowanków.
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna MDK Łazienkowska

Zapisy do grupy warsztatowej ŚTM

Wracając aktywnie po dłuższej niż zwykle wakacyjnej przerwie, ogłaszamy zapisy na wyjątkowe zajęcia warsztatowe dla młodzieży!

Nasze cykliczne zajęcia warsztatowe to rozwijanie wszystkich niezbędnych artystom musicalowym umiejętności: techniki wokalnej, ruchowo-tanecznej oraz podstaw gry aktorskiej pod okiem pedagogów Śródmiejskiego Teatru Muzycznego. Materiałem wyjściowym do tegorocznej pracy będą fragmenty musicalu "Fame" autorstwa Jacquesa Levy'a, Jose Fernandeza oraz Steve'a Margoshesa.

Finałem artystycznych poczynań będzie pokaz osiągnięć zespołu warsztatowego przed zaproszoną widownią na "Scenie Łazienkowska"! 👨‍🎤

Osoby w wieku 14-18 lat, posiadające predyspozycje słuchowe, ruchowe i aktorskie, mogą zgłosić chęć uczestnictwa.

Chętnych zapraszamy od 1 września do rejestracji na stronie: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl
UWAGA! Wnioski wraz z oświadczeniami prosimy składać w godzinach pracy sekretariatu.

Czekamy na Was i zachęcamy do zapisów.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zapisanych odbędzie się w czwartek 10 września o godz. 17.00.
Będziecie mogli poznać wszystkich prowadzących, sprawdzić swoje predyspozycje i dowiedzieć się więcej o zajęciach, a my o Was :)
Koniecznie weźcie wygodne ubrania i miękkie buty na zmianę lub niezbyt śliskie skarpetki.

Zapraszamy serdecznie!

2020 WESPÓŁ w ZESPOŁ plakat s 08.06.2020 2

Tegoroczna VII edycja Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca odbywa się w terminie od 12 maja do 30 czerwca 2020  wyjątkowo ONLINE. Zapraszamy do skorzystania z tej formy udziału w Festiwalu, który jest efektem sąsiedzkiej, wolontariackiej, nieodpłatnej współpracy mieszkańców Solca i instytucji, które mają tutaj swoją siedzibę.

FOTO susza free dostęp flower 887443 1920

12 MAJA 2020 we wtorek w godz. 18.00-20.00 w ramach VII Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca zapraszamy na spotkanie online pt. „Susza, pożary, klimat, wiara i ekologia" Wraz z zaproszonymi gośćmi Magdaleną Kadziak, Piotrem Abramczykiem,

W tym roku Wydział Architektury Wnętrz nie może zaprosić uczniów na wystawę końcoworoczną na  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Po utrudnionych z powodu pandemii, długotrwałych bo zdalnych, burzliwych jak zawsze i niełatwych z powodu nadesłania wielu wspaniałych prac obradach jury konkursu fotograficznego oraz jury konkursu filmowego podjęły ostateczne decyzje. Poniżej publikujemy protokoły z obrad. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Tych, którym niewiele zabrakło do wróźnienia zachęcamy do dalszego rozwijania talentów i startowania w przyszłym roku.

Z radością informujemy, że wspólnie z Wydziałem Oświaty i Funduszy Europejskich dzielnicy Śródmieście podjęliśmy decyzję o rozstrzygnięciu tegorocznego konkursu filmowego i fotograficznego Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2019/2020! Wszystkie prace, nadesłane przez uczestników, są w tej chwili przekazywane w formie elektronicznej do jurorów. Jury zakończy obrady korespondencyjne do 26 kwietnia. Już w najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia, poznamy tegorocznych laureatów. O sposobie przekazania dyplomów i statuetek oraz o formie zaprezentowania zwycięskich prac poinformujemy mejlowo.