PILNE!!!
      nauczyciel:      Katarzyna Świder-Kędzior     
   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wiek uczestnika:   6 -20 lat
dni zajęć:   informacje w zakładce "plan zajęć" 

Serdecznie zapraszamy do nowej pracowni – Pracowni Grafiki Warsztatowej.
Zajęcia grafiki warsztatowej (artystycznej) mają na celu przybliżenie młodzieży procesu powstawania grafiki i poznania zasad tworzenia kompozycji obrazu oraz wprowadzają uczestnika w specyfikę pracy artysty – grafika.

Podczas zajęć dowiadujemy się czym jest grafika warsztatowa, jakie są jej cechy charakterystyczne, jakie istnieją rodzaje druku (wklęsły, wypukły i płaski), poznajemy tradycyjne techniki graficzne, takie jak: monotypia, sucha igła, linoryt, gipsoryt, kolagrafia, serigrafia (sitodruk), uczymy się prawidłowego przygotowania matrycy drukującej i zapoznajemy się z procesem druku. Poszerzamy wiedzę o zasadach tworzenia kompozycji: umiejętność poprawnego posługiwania się zasadami budowania obrazu, zdolność dobrania właściwych proporcji, świadomego doboru koloru i kształtu elementów. Szczególną uwagę poświęcamy rysunkowi.

W pracowni grafiki warsztatowej, w przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze eksperymenty rozwijamy zdolność abstrakcyjnego myślenia oraz indywidualne predyspozycje artystyczne, wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne.

 

Katarzyna Świder-Kędzior – absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2000 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Norberta Witka. W 1999-2000 studiowała w Pedagogischen Akademie in Graz (Stypendium „Sokrates Erasmus”). Po studiach pracowała jako grafik oraz nauczyciel plastyki i projektowania graficznego. W kolejnych latach ukończyła kursy kwalifikacyjne: „Ceramika w edukacji artystycznej i terapii – kurs I, II i III stopnia”. Obecnie zajmuje się grafiką użytkową i artystyczną, ceramiką oraz działalnością edukacyjną w MDK im. Wł. Broniewskiego. Od 6 lat prowadzi tu pracownię ceramiczną „Krakle”. Za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej dwukrotnie otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. 

Jest pedagogiem z wyboru i zamiłowania, ale gdy tylko ma czas rzeźbi, lepi, maluje i podróżuje.