23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii, tak w całej Polsce, jak i w Młodzieżowym Domu Kultury na Łazienkowskiej 7.
Wzorem zeszłego roku, we współpracy z LVIII Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego oraz Technikum Budowlanym nr 1 im. Z. Mączeńskiego w budynku MDK-u zorganizowaliśmy powiślański sztab WOŚP.

2015 01 11 wosp


Po wielu przygotowaniach, w niedzielę 11 stycznia, punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęliśmy naszą grę z Orkiestrą Jurka Owsiaka.
Pierwsza część dnia to był czas dzieci. Na najmłodszych czekał Kubuś Puchatek i Myszka Miki z Myszką Mini, gotowi stanąć do wspólnego zdjęcia (teraz możemy już zdradzić, że te bajkowe postacie, to młodzież przebrana w rewelacyjne kostiumy).

Zobacz fotorelację:  Tak się działo...!!!

i czytaj dalej...

Nasz dzielny fotograf dwoił się i troił, aby każdy chętny (mniejszy i większy) otrzymał wywołane zdjęcie z ulubioną postacią z bajki.
Młodzi uczestnicy imprezy bawili się na zajęciach sportowych, językowych oraz na zajęciach plastycznych, podczas robienia wiatraczków. Po tym wysiłku, czekał na nich wspaniały koncert zespołu Fasolki, który jak zwykle przyciągnął tłumy widzów. Rozgrzani koncertowymi emocjami widzowie wzięli jeszcze udział w przygotowanym i przeprowadzonym przez managerkę ze Starbucksa na Nowym Świecie 62 pokazie na temat kawy, który został zwieńczony degustacją gorącej czekolady (wiek uczestników nie pozwalał na smakowanie kawy).

Schodzący się na popołudniowe koncerty goście korzystali z dobrodziejstw kawiarenki (przygotowanej, wyposażonej i obsługiwanej przez społeczność LO im. K.K. Baczyńskiego), nabywali w sklepiku prace plastyczne wykonane przez uczestników zajęć MDK i gadżety z WOŚP-owym serduszkiem.
O godzinie 16.30 gorącymi rytmami flamenco rozpoczęliśmy Koncert Młodych Talentów prowadzony przez młodzież licealną. W trakcie koncertu zobaczyliśmy tancerzy ze Szkoły Tańca Flamenco „Triana”, uczestników programów Must Be the Music, The Voice of Poland, X Factor i utalentowanych uczniów LO. W finale, tej części wieczoru, zobaczyliśmy pokaz tańca w wykonaniu uczestników zajęć Szkoły Tańca Roberta Kochanka. Pan Robert osobiście poprowadził tę część koncertu.
Emocji było wiele, a to jeszcze nie był koniec wspólnej zabawy. Wychodzący z koncertu widzowie mieli okazję wziąć udział w wernisażu wystawy obrazów „Wielcy mistrzowie i my” przygotowanych przez uczniów Społecznego Gimnazjum nr 99 STO. 

O godzinie 20.00 rozpoczęło się nasze Światełko do nieba, czyli koncert musicalowych przebojów „Misical Live Show 2015” przygotowany przez Śródmiejski Teatr Muzyczny i Projekt Proscenium.
Od monentu otwarcia naszego sztabu, do wyjścia ostatniego gościa, przez cały długi dzień byliśmy świadkami niesamowitej atmosfery, która panowała tego dnia w MDKu, wspaniałej energii zaproszonych gości i artystów, cudownych uśmiechów uczestników wydarzenia, którzy przybyli tego dnia wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli wkład w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, wszystkim którzy tego dnia marznąc na silnym wietrze zbierali datki do puszek i wszystkim, którzy te puszki zapełniali.