2019 05 14 festiwal wespol

Od 14 maja zapraszamy na VI edycję Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca. Spotkania z ciekawymi ludźmi, pikniki, wystawy... Szczegóły imprezy w naszej zakładce: Festiwal Sąsiedzki. Festiwal potrwa do 30 czerwca, zapraszamy!

tytulo zdjecie

Wystawa "Lekko" była przestrzenią wolną od nienawiści. Od 15 do 19 kwietnia br. studenci, młodzi artyści mierzyli się z tematem dziecięcej radości. W wystawie brały udział prace dzieci oraz młodzieży z Domu Kultury przy ulicy Łazienkowskiej. Całość można było obejrzeć w Orkiestrze Sinfonii Varsovii na warszawskiej Pradze.

2019 05 14 mdk dzien dobryW sobotę, 18 maja, zapraszamy do MDK-u na Łazienkowskiej 7 na Dzień Otwarty. Zaprezentujemy naszą ofertę i pomożemy dokonać wyboru zajęć na nowy rok szkolny, a nawet już od razu zapiszemy na te zajęcia! Warto wiedzieć, że MDK ŁAZIENKOWSKA jest publiczną placówką oświatową, więc wszystkie zajęcia z naszej oferty są bezpłatne i odbywają się w ciągu całego roku szkolnego.

 

Start o godzinie 12.00!

12.00-14.00 "Jak zrobić podkast?"*
Wykład i warsztaty poprowadzi Borys Kozielski, redaktor Wikiradia. Co to jest podkast? Jak słuchać podkastów? Bezpłatne narzędzia do publikowania podkastów. Warsztat - nagrania studyjne. Zapraszamy uczestników od 12 roku życia.

12.00-13.00 "Zaśpiewaj z Fasolkami"
Lekcja śpiewu z członkami zespołu Fasolki, który działa w MDK-u. "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...", "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" czy "Mydło lubi zabawę" - to przeboje, które chyba każdy potrafi zanucić. Na spotkaniu dowiecie się również, jak to jest być Fasolką i jak można zapisać się do zespołu.

13.00-14.00 "Zapraszamy do Campanello"
Godzinna próba dla najmłodszych. Zespół Campanello to miejsce debiutów scenicznych dla dzieci w wieku 4-7 lat, to tu uczą się od podstaw śpiewać, recytować wiersze i poruszać na scenie. Być może jest to wymarzone miejsce dla Państwa dziecka.

13.30-14.30 "Lekcja otwarta Teatru Tańca CZO"
Młodzi (od 14 roku życia), zainteresowani tańcem, będą mogli nauczyć się fragmentu choreografii do spektaklu, którego premiera odbędzie się 5 czerwca. Wszyscy uczestniczący w zajęciach otrzymają zaproszenie na to przedstawienie, a może nawet zatańczą na scenie...

14.00-16.00 "Otwarta pracownia plastyczna"
Zajęcia plastyczne dla najmłodszych rozwijają ekspresję i wyobraźnię, pobudzają naturalną ciekawość świata, kształtują zdolności manualne, a także wzmacniają wiarę we własne siły i możliwości. Co jeszcze takie zajęcia mogą dać dziecku, przekonają się Państwo, odwiedzając pracownię plastyczną w MDK-u.

15.00-16.00 - "Minirecital gitarowy Szymona Ogonowskiego"
Szymon od kilku lat uczęszcza na zajęcia w MDK-u. W sobotę nie tylko zagra, ale i opowie, czego można się nauczyć na zajęciach gitarowych "Od klasyki do jazzu" i jak się pracuje pod okiem Agnieszki Zielińskiej, która pracę u nas łączy z koncertami oraz komponowaniem i nagraniami dla światowych sław muzyki.

12.00-16.00 - "Otwarta pracownia rysunku i malarstwa"
Jeśli myślisz o Akademii Sztuk Pięknych lub innej uczelni artystycznej, to rok w pracowni rysunku i malarstwa jest tym, czego Ci potrzeba. Przyjdź i przekonaj się. W ciągu ostatnich lat ponad 90 procent naszych uczniów dostało się na wymarzony kierunek.

Ponadto w holu można będzie obejrzeć prace wychowanków pracowni ceramiki KRAKLE oraz pracowni dekorowania.

MDK Łazienkowska zaprasza również na zajęcia montażu filmowego i fotografii oraz zajęcia przyrodnicze i architektoniczne.

Zdecydowanych na wybrane zajęcia w roku szkolnym 2019/20 będziemy w tym dniu zapisywać w sekretariacie, w godzinach 12.00-17.00.

Zainteresowanych zajęciami przyrodniczymi i architekturą przestrzeni zapraszamy na Dzielnicowy Dzień Recyklingu, na ul. Nowogrodzką 43 (parking obok Urzędu Dzielnicy Śródmieście), w godz. 10.00-13.00. Na naszym stoisku edukacyjnym można będzie pograć w gry, sprawdzić swoją wiedzę na temat segregowania odpadów i dbania o środowisko i porozmawiać z nauczycielami MDK o zajęciach w nowym roku szkolnym, a także w zamian za przyniesione elektrośmieci pozyskać sadzonki ziół i balkonowych roślin ozdobnych.

Do zobaczenia!

* Tych zajęć nie ma w stałej ofercie programowej MDK Łazienkowska, odbywają się gościnnie w ramach współpracy z Wikiradio

Rozpoczynamy rekrutację!

Od 16 maja przyjmujemy wnioski od nowych kandydatów oraz uczestników chcących zapisać się na zajęcia w jakich nie brali do tej pory udziału. Rejestracji wniosku w systemie można dokonać najpóźniej 3 maja, do godziny 16.00, a wydrukowane i podpisane złożyć nie później niż do godziny 18.00 w sekretariacie placówki.

Podobnie jak w zeszłym roku zapisy prowadzone będą przez miejski system rekrutacji dostępny pod adresem: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl

Aby złożyć wniosek należy:

1. Utworzyć profil na stronie: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl.
2. Uzupełnić formularz.
3. Dodać zajęcia w jakich chcemy brać udział (wybrać z oferty Śródmieście / MDK im. Władysława Broniewskiego).
4. Zatwierdzić i wydrukować formularz.
5. Podpisany złożyć w sekretariacie MDK.

Przy składaniu nowych wniosków obowiązuje potwierdzenie woli dostępne po zakwalifikowaniu się na zajęcia (szczegóły w harmonogramie poniżej).


Harmonogram zapisów:

7 maja, godzina 12.00 - 15 maja, godzina 23.59 - Przyjmowanie deklaracji kontynuacji od uczestników tegorocznych.

16 maja, godzina 16.00 - 3 czerwca, godzina 18.00 - Przyjmowanie wniosków od nowych kandydatów oraz uczestników chcących skorzystać z zajęć innych niż dotychczasowe.

18 maja, godzina 12.00 - 18.00  - Dzień Otwarty MDK - możliwość poznania MDK Łazienkowska i zapisów na zajęcia z pomocą pracowników placówki. 

5 czerwca - 11 czerwca - Organizacja badania uzdolnień kierunkowych na niektóre zajęcia specjalistyczne. 

14 czerwca, godzina 12.00 - Informacja o kandydatach zakwalifikowanych i niezakwalifikownaych.

14 czerwca, godzina 12.00 - 24 czerwca, godzina 9.00 - Potwierdzanie woli przez kandydatów zakwalifikowanych.

24 czerwca, godzina 12.00 - Publikacja list przyjętych i nieprzyjętych.

26 czerwca, godzina 12.00 - Publikacja informacji o wolnych miejscach.


Z zasadami rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020 można zapoznać się w dokumencie dostępnym TUTAJ.

PIĘKNYCH ŚWIĄT
KOCIEGO LENIUCHOWANIA
TWÓRCZEGO ŚWIĘTOWANIA
w RODZINNYM GRONIE

ŻYCZĄ Z CAŁEGO SERCA
DYREKCJA MDK ŁAZIENKOWSKA, NAUCZYCIELE i PRACOWNICY

kot_zyczenia

Pokaźne kolorowe kury oraz pomysłowo zdobione małe i wielkie jajka można do Wielkiego Piątku podziwiać w holu MDK. Ta piękna i radosna dekoracja jest owocem warsztatów krawieckich, które odbyły się w mijającym tygodniu w Galerii MDK.

Po obejrzeniu złożonych prac i burzliwych obradach jury konkursu fotograficznego i filmowego ŚFMT wyłoniło tegorocznych zwycięzców. Szczegółowe informacje o przyznanych trofeach ujawnione zostaną podczas wręczania nagród. Poniżej przedstawiamy listę laureatów w kolejności alfabetycznej:

kury krawieckie

Warsztaty odbędą się 9, 10 i 11 kwietnia od godziny 16:00 do 19:00. Zapisy w sekretariacie !
Serdecznie zapraszamy naszych uczestników z rodzicami!

UWAGA! Mimo nieobecności p. Elżbiety Kossakowskiej warsztaty krawieckie nie zostały odwołane!