ceramika ksk1     nauczyciel:  Katarzyna Świder-Kędzior
wiek uczestnika:  od 6 lat
dni zajęć

wtorki i czwartki

wg planu zajęć

Zajęcia ceramiczne są prowadzone na poziomie podstawowym i zaawansowanym, są zaproszeniem do rozpoczęcia lub kontynuowania wspaniałej przygody z ceramiką. Mają na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez działalność plastyczną. Stwarzają możliwość poznania złożonego procesu powstawania ceramiki oraz zgłębienia technik jej kształtowania i zdobienia. 

Program zajęć przewiduje zarówno naukę poprzez zaproponowane tematy, jak również poprzez tworzenie własnych projektów i wybieranie własnej drogi prowadzącej do ich realizacji.
Praca z gliną staje się wspaniałą okazją do rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni i wrażliwości artystycznej, ma też wyjątkowe działanie relaksacyjne i terapeutyczne, sprzyja wyciszeniu.
Zajęcia rozwijają nowe pasje i zainteresowania. Kształtują wytrwałość, kreatywność i wrażliwość estetyczną.
Wyrażając siebie tworzymy na zajęciach przedmioty piękne, zabawne i użytkowe. Są one ozdobą naszych domów lub prezentami dla najbliższych, wspierają inicjatywy charytatywne.
Nasze prace biorą udział w konkursach, są prezentowane na wystawach w MDK oraz można je oglądać na bieżąco na Facebook: Pracownia KRAKLE

 

  • 1
  • 1a
  • 1b
  • 2a