wiki

Warszawskie Otwarte Wikispotkanie na Łazienkowskiej
W sobotę, 29 listopada w MDK-u na Łazienkowskiej 7 odbyła się dwunasta impreza z cyklu Warszawskich Otwartych Wikispotkań. Twórcy Wikipedii i projektów siostrzanych świętowali pojawienie się okrągłego, pięćsettysięcznego hasła w Wikisłowniku oraz odbył się wernisaż wystawy najlepszych polskich zdjęć zgłoszonych do konkursu Wiki Lubi Zabytki, polskiego etapu największego konkursu fotograficznego świata.
Celem organizowanego od 2010 roku konkursu Wiki Loves Monuments jest zgromadzenie fotografii dokumentujących materialne dziedzictwo ludzkości i udostępnienie ich na wolnych licencjach, do bezpłatnego wykorzystania przez wszystkich. Jego edycja z 2010 roku trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy konkurs fotograficzny świata. W tym roku do polskiej edycji zgłoszono niemal 50 tysięcy fotografii zabytków. Komisja konkursowa wybrała spośród nich dziesięć najlepszych, które będą reprezentowały Polskę w etapie ogólnoświatowym. W sumie do wszystkich edycji lokalnych Wiki Loves Monuments zgłoszono w 2014 roku przeszło 320 tysięcy zdjęć.

Na wystawie prezentowane są najlepsze zdjęcia zgłoszone do polskiego etapu konkursu Wiki Lubi Zabytki.

Wystawa potrwa do 31 grudnia 2014 r.

W spotkaniu można było uczestniczyć także wirtualnie, na kanale IRC ##wikiradio na freenode.netWIKI LUBI ZABYTKI 2014.