23 września w Miasteczku Przyrody MDK odbyło się radosne i kolorowe spotkanie ormiańskie pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Wieczór został zorganizowany dla wsparcia rehabilitacji małej Laury, dziewczynki z sierocińca w Armenii. Ilość osób, które przyszły na spotkanie z workami pełnymi plastikowych zakrętek, zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Wieczór zaczął się od bajki ormiańskiej, którą przedstawiły dzieci ze Szkoły Polsko-Ormiańskiej w Warszawie. Potem goście  obejrzeli prezentację o historii i kulturze Armenii, którą poprowadzili zaproszeni na spotkanie Ormianie. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty ceramiczne wzornictwa ormiańskiego, a kawiarnia Starbucks częstowała kawą i czekoladą. Dzieci przygotowały także kolorowe laurki, by sprawić radość Laurze. Ci, którym Armenia przypadła do serca, mogli kupić przewodnik oraz inne pozycje dotyczące Kaukazu i okolic. Wielu tego wieczora zachwyciło się pięknem i tradycjami tego dość mało znanego w Polsce kraju.

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii tutaj.