Wicemistrz Europy z MKS MDK
 
Kolejny sukces ma do zanotowania na swym koncie nasz klub. W zakończonych w dniu 21.04.2013 Mistrzostwach Europy Kadetów rozgrywanych w Bośni I Hercegowinie oraz w Serbii,

reprezentacja Polski przegrywając tylko jeden z 7 meczy zajęła drugie miejsce i zdobyła tytuł V-ce Mistrza Europy. W 12- osobowym zespole kadry narodowej grał również nasz zawodnik - Artur Szalpuk. Oto, co o jego występie napisano na ogólnopolskim portalu sportowym: "Bartosz Bućko - kapitan zespołu powiedział w swoim wywiadzie dla Strefy Siatkówki: Chciałem pogratulować Arturowi Szalpukowi, on był naszym bohaterem w finałowym meczu. Gdy wszedł do gry, od razu zaczęliśmy grać dużo lepiej - przyznał po turnieju ..." .
Artur Szalpuk ur. 1995 r. jest wychowankiem MKS MDK WARSZAWA. Trenuje tu od 2007 roku i tu rozpoczęła się jego sportowa kariera. Wraz z naszymi zespołami zdobył dwa kolejne złote medale Mistrzostw Polski Kadetów (2011 - Bydgoszcz i 2012 Kędzierzyn Koźle), a w obu tych mistrzostwach zdobył tytuł MVP zawodów. Dwukrotnie (2012 Częstochowa i 2013 Jastrzębie Zdrój) grał w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów. Startował również wraz z zespołem juniorów w zawodach finałowych o awans do II Ligi Seniorów (2012 Gdańsk). Jest zawodnikiem przyjmującym i bardzo dobrze atakuje (202 cm wzrostu). Jego trenerami byli: Michał Rybak, Roman Hołopiak oraz Piotr Szymanowski. Od zeszłego roku trenuje w grupie juniorów u trenera Wojciecha Góry.
Jest absolwentem Zespołu Szkół Nr 68 z ul. Hożej. Zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Europy, wywalczył wraz z zespołem awans do Mistrzostw Świata w Meksyku oraz do Europejskich Igrzysk Młodzieży w Utrechcie. Pod koniec maja kadra, w której gra, ma wziąć udział w turnieju towarzyskim w Anapie, gdzie poza Rosją i Polską zagrają jeszcze Argentyna i Serbia.