2014 04 strukturyW środę 16 kwietnia o godzinie 18.00 odbyło się otwarcie wystawy "Struktury" prezentującej prace z Paracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych warszawskiej ASP, prowadzonej przez prof. Jacka Dyrzyńskiego.

Pracownia Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych przy Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP kierowana jest przez prof. Jacka Dyrzyńskiego przy współpracy prof. Wiesława Łuczaja i dr Jana Mioduszewskiego. Pracownia powstała w  1956 roku. Twórcą programu był prof. Roman Owidzki  - abstrakcjonista, rysownik, uczestnik pierwszej wystawy w Galerii Foksal, znakomity pedagog warszawskiej ASP, w której pracował do roku 1985. Wykładany przedmiot początkowo nosił nazwę Kompozycja Brył i Płaszczyzn a od 1972 roku Wiedza o Działaniach i Strukturach Wizualnych.  W Pracowni podejmowane są badania  i analiza relacji elementów plastycznych w kompozycjach płaskich i przestrzennych.

Wzstawa potrwa do 05.05.2014 r.