2014 12 25lat 06m

Śródmiejski Teatr Muzyczny powstał z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Śródmieście
m. st. Warszawy w 2009 roku i od samego początku działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Spektakle wystawiane przez nas to klasyka światowego repertuaru teatru muzycznego realizowana we współpracy z agencjami dysponującymi prawami autorskimi do wybranych tytułów. Przez lata podjęliśmy kontakty zawodowe z agencjami MTI Shows New York, Rodgers & Hammerstein London czy agencją reprezentującą sir Andrew Lloyda Webbera Really Useful Group Ltd. London. Co roku wspiera nas Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Udział w spektaklach Śródmiejskiego Teatru Muzycznego dedykowany jest młodzieży szkolnej chcącej odważnie stawiać kroki pierwsze na teatralnej scenie muzycznej. Co roku we wrześniu/październiku przeprowadzamy otwarte przesłuchania do wybranego tytułu, które cieszą się ogromną popularnością wśród zainteresowanych. Wyłoniona obsada pracuje w trakcie sezonu nad warsztatem wokalnym, aktorskim oraz ruchowym pod okiem realizatorów, których główny filar tworzą Antoniusz Dietzius - kierownik artystyczny oraz reżyser, Adrianna Furmanik-Celejewska - kierownik wokalny (wcześniej Izabela Tomaszewska i Anastazja Simińska) oraz Anna Gwarek - kierownik choreograficzny. Do współpracy corocznie zapraszamy twórców rodzimego teatru muzycznego oraz zaprzyjaźnione pracownie wspierające nas w realizacji strony wizualnej spektakli.

Znaczna część scenografii oraz kostiumów powstaje w pracowniach Domu Kultury a ich wykonania chętnie podejmują się członkowie obsady. Efekty corocznej pracy prezentujemy na scenach warszawskiego Śródmieścia. Współpracowaliśmy m.in. z teatrami Rozmaitości, Współczesnym, Studio, Palladium. Na wszystkie spektakle dystrybuujemy bezpłatne wejściówki, które od momentu rozpoczęcia rezerwacji rozchodzą się w kilkanaście minut.

Absolwenci naszego zespołu zdobywając warsztat sceniczny w trakcie pracy nad spektaklami z powodzeniem dostają się do artystycznych szkół w Polsce.

Nasze dotychczasowe premiery:

2010 LATO MIŁOŚCI
2011 MUSIC'ALL THE TIME
2012 SIEDZIELIŚMY NA DACHU CZYLI RZECZ CHYBA O MIŁOŚCI
2013 JESUS CHRIST SUPERSTAR
2014 GREASE
2015 MISS SAIGON School Edition
2016 SKRZYPEK NA DACHU
2017 FOOTLOOSE
2018 SPAMALOT CZYLI MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL
2019 LES MISERABLES School Edition