Patchwork   nauczyciel:  Anna Karcz

wiek uczestników:  7-18 lat

dni zajęć:  informacje w zakładce "plan zajęć"

Zajęcia w Patchworkarni prowadzone są na poziomie:
- podstawowym (podstawy szycia i patchworku)
- zaawansowanym (patchworkowe przydasie)

Serdecznie zapraszam do niezwykłego świata tkanin!
Tutaj dowiesz się, czym jest quilt oraz poznasz tajemnice jego tworzenia. Pojęcia, takie jak: paper piecing, fastryga, bordiura, chwytacz, nie będą Ci obce. Stworzysz z nami niepowtarzalne dzieła sztuki oraz przedmioty użytkowe.
Cotygodniowe doświadczanie pracy z różnymi tkaninami rozwinie Twoje zdolności manualne, wyobraźnię i uwrażliwi Cię na piękno. Szycie relaksuje, wycisza, a także ćwiczy skupienie oraz wytrwałość. Owoce twórczości mogą służyć nam na co dzień, zaznaczając w otoczeniu naszą artystyczną obecność. Mogą być wspaniałymi prezentami dla bliskich, ale też wspierać przedsięwzięcia charytatywne.
Program przewiduje tworzenie projektów na zaproponowane tematy, a także podejmowanie wyzwań poprzez samodzielne przygotowanie projektu od A do Z. Prace uczestników będą prezentowane na wystawach w MDK, a także wyślemy je na konkursy krajowe oraz międzynarodowe.
Zapraszam wszystkich chętnych, chłopców i dziewczęta, do twórczej pracy w Patchworkarni.
U nas nie ma miejsca na nudę!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, serdecznie zapraszam do obejrzenia pierwszego numeru („pilota”) naszej patchworkowej gazetki, na razie na profilu FB: https://www.facebook.com/mdklazienkowska/, ale już wkrótce na profilu Patchworkarni i w wersji drukowanej.
Może też zaciekawi Was wywiad i fotorelacja z wystawy „Recyklingowy świat patchworkowych łat” w Galerii „Łazienkowska” (wrzesień 2019) na profilu galerii https://www.facebook.com/Galeria-Łazienkowska/. Miłej lektury

a.karcz

Anna Karcz - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pedagog z 20-letnim stażem pracy (nauczyciel geografii, biologii, przyrody). Autorka wielu publikacji dla nauczycieli m.in. w czasopiśmie "Geografia w Szkole". Uwielbia patchwork i podróże, interesuje się geologią i ornitologią. Tworzy patchworkowe pocztówki, obrazy, torby, poduchy i kapy na łóżka z naturalnych tkanin lub samodzielnie barwionych materiałów. Szyjąc, chętnie eksperymentuje, wykorzystuje różne tkaniny i sposoby ich łączenia oraz kieruje się zasadą "zero waste", czyli w dosłownym tłumaczeniu „bez śmieci”, „bez marnowania”. Takim zasadom pozostaje wierna również w codziennym życiu, poświęcając się działaniom ekologicznym oraz recyklingowym - dla Ziemi, aby jeszcze długo była planetą ludzi.

• Slajd2
  • Slajd3