FOTOGRAFIA     nauczyciel:       Tomasz Truszkowski    
   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wiek uczestników:  od 12 lat
dni zajęć:  informacje w zakładce "plan zajęć"

 

Fotografować każdy może, podobnie jak śpiewać... . Ale choć dziś fotografuje niemal każdy, to niewielu potrafi to robić na tyle dobrze i ciekawie, by jego zdjęcia wzbudziły szczere zainteresowanie innych.

Na naszych zajęciach pomagam to zmienić. Wsparcie znajdą tu zarówno zaawansowani adepci fotografii, jak i całkiem początkujący. Ci, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem, jak i tacy, którzy "pstrykają" telefonem komórkowym. W czasie spotkań postaramy się poznać różne rodzaje fotografii: dokument i reportaż, fotografię studyjną - reklamową i pamiątkową, przyrodniczą, artystyczną... . Porozmawiamy o kompozycji, o historii sztuki, o technikach fotografowania i czym tylko będziecie chcieli i potrzebowali, by lepiej zrozumieć fotografię i osiągać coraz to lepsze efekty.
Nie zabraknie też cyfrowej obróbki obrazu, której będziemy się uczyć na darmowych programach, korzystając z doświadczenia najlepszych fotografów.

Dodatkową atrakcją będą plenery oraz wizyty w (nie tylko fotograficznych) galeriach sztuki.

W ramach zajęć prowadzone są także KONSULTACJE DLA PRZYSZŁYCH STUDENTÓW KIERUNKÓW ARTYSTYCZNYCH.

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


tt smallTomek Truszkowski - artysta niemal od urodzenia - już w szkole podstawowej tłumaczył rodzicom, że to, co ma na biurku to nie bałagan, a twórczy nieład. Mimo, że w młodości bardzo interesował się zarówno fotografią, jak i muzyką, to pierwsze studia związane były z jeszcze jedną wielką pasją - biologią. Jednakże później wielka chęć podglądania świata za pomocą aparatu, a także przejawy zainteresowania publiczności tym, co prezentuje na fotografiach, skłoniły go do podjęcia studiów na kierunku artystycznym.

Dyplom magistra sztuki obronił z wyróżnieniem na Wydziale Filmu i Fotografii łódzkiej WSSiP. Jest zdobywcą kilku nagród za swoje prace, między innymi II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Cyfrowej - Cyberfoto w 2012 roku.
Mimo to jak twierdzi, nigdy nie zostanie znanym artystą, bo wymagałoby to skupienia się tylko na jednym rodzaju fotografii, a on chce bawić się bez ograniczeń. Jest także autorem ilustracji do książki dla dzieci.

Prywatnie, kiedy nie zajmuje się dwójką swoich dzieci, lubi czytać książki (gatunek zależy od nastroju), słuchać dobrej muzyki (najlepiej z winylowych płyt) lub gotować niebanalne (choć niekoniecznie wymyślne) potrawy.
W MDK pracuje, żeby nie popaść w rutynę. Liczy na wymianę myśli i wzajemne z uczniami pobudzanie wyobraźni. A poza tym uważa, że zarażanie innych pasją fotografowania, próby oglądania i zrozumienia świata z pomocą aparatu to całkiem przyjemny sposób spędzania czasu.