GLINIANKI LEPIANKI   nauczyciel:      Agnieszka Lepianka-Pawlikowska       
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wiek uczestnika:   5-9 lat
dni zajęć   informacje w zakładce "plan zajęć"

 

Zajęcia przeznaczone są dla tych, którym nie straszne są wyzwania takie jak tworzenie z gliny, czy taplanie się w błotku. Dla tych, którzy chcą poznawać tajniki przyrody i różnorodność kultur. Dla tych, którzy lubią badać otaczający świat, a także konstruować.

Pracownia „Glinianki Lepianki” to przestrzeń twórcza, w której działania uczestników oparte są na materiałach naturalnych, takich jak glina, rośliny, drewno oraz innych wytworach przyrody.

Uczestnicy zajęć mają okazję zarówno w budynku jak i w na świeżym powietrzu poznać surowiec i odwieczne tworzywo, jakim jest glina, poznać jego wielokulturową historię i różnorodne zastosowania.

Doświadczanie pracy z naturalnymi materiałami, konstruowanie, modelowanie i zdobienie rozwija zdolności manualnie, wyobraźnię i wrażliwość na piękno. Relaksuje i wycisza, ćwiczy skupienie uwagi i wytrwałość. Poszerza wiedzę. Pozwala na rozwijanie nowych zainteresowań.

Działania twórcze dzieci będą prezentowane na stronie https://www.facebook.com/Pracownia-Lepikoland-ceramika-104280188253475 oraz na okazjonalnych wystawach MDK. 

                  Jak trafić na Fabryczną?                                    
mapa fabryczna mala   fabryczna m p                      
Kliknij mapkę aby powiększyć