fasolki

dni zajęć:
wg. informacji w zakładce "plan zajęć"    -
- -

Zespół FASOLKI powstał w 1983 roku i nieprzerwanie od 33 lat koncertuje, nagrywa kolejne płyty, gości na ekranach telewizorów. Założycielami zespołu są: Ewa Chotomska – niezapomniana Ciotka Klotka z kultowego już Tik-Taka, Andrzej Marek Grabowski – Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec, uwielbiany przez dzieci Krzyś – Pan Tik-Tak.

Od 30 lat, siedzibą zespołu jest Młodzieżowy Dom Kultury na ul. Łazienkowskiej.

To tu, dwa razy w tygodniu, niezmiennie we wtorki i piątki, dzieciaki z zespołu FASOLKI spotykają się na zajęciach wokalnych i tanecznych, aż w czterech grupach wiekowych. Dzięki wspaniałym warunkom, jakie stwarza ta placówka uczestnicy zajęć korzystają z profesjonalnie przygotowanej pracowni muzycznej oraz przestronnej sali baletowej, wyposażonej w lustra, drążki i scenę z nagłośnieniem. Zajęcia wokalne prowadzi Natalia Ostrowska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, znakomita harfistka i nauczycielka śpiewu. Pod jej czujnym okiem, przy akompaniamencie fortepianu dzieci kształcą swój słuch, głos i dykcję. Nieodłącznym elementem zajęć jest praca z mikrofonem. Zajęcia taneczne prowadzi Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk – pedagog, tancerka i choreograf. Lekcje tańca to kompozycja wybranych technik tanecznych, pantomimy i elementarnych zadań aktorskich. Dzięki tak ułożonemu programowi zajęć dzieci oprócz świetnej zabawy, zdobywają profesjonalne przygotowanie sceniczne, niezbędne podczas licznych koncertów zespołu.

Aga

Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk

Choreograf, pedagog, choreoterapeutka, absolwentka Akademii Ruchu i Tańca, a także Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogicznym i Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej w Krakowie. Ponadto ukończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentką 2-letnich podyplomowych studiów z zakresu kształcenia muzyczno-ruchowego Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Obecnie jest wykładowcą na wyżej wymienionym kierunku.

Od 19 lat prowadzi zajęcia taneczno-ruchowe i tworzy choreografię dla zespołu FASOLKI.

Współpracowała z teatrami w Warszawie i Krakowie. Współtworzyła projekty artystyczne we współpracy z Fundacją Akademii Sztuk Pięknych pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury. Obecnie tworzy choreografię do programów dziecięcych w TVP i widowisk muzycznych.

Współpracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, prowadząc cykliczne zajęcia z choreoterapii w Klinice Nerwic. Jest autorką wielu warsztatów dla młodzieży i dorosłych z zakresu arteterapii.

W 2013 otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej.

natalia o

Natalia Ostrowska jest absolwentką dwóch wydziałów: Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła także Studia Podyplomowe „Kształcenie Głosu i Mowy” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Natalia Ostrowska prowadzi zajęcia umuzykalniające z zespołem FASOLKI w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego. Piosenki tego zespołu znają dzieci z całej Polski, a wychowankowie Natalii Ostrowskiej zdobywają najwyższe laury w konkursach piosenki dziecięcej. Na zajęciach w miłej i przyjaznej atmosferze dzieci poznają podstawy prawidłowej wymowy, poznają różne ćwiczenia dykcyjne, uczą się prawidłowej emisji głosu. Poznają zasady pracy z mikrofonem i uczą się jak bez tremy i z przyjemnością występować przed publicznością.

Natalia Ostrowska jest także pedagogiem w Szkole Muzycznej im. G. Bacewicz w Warszawie, gdzie uczy gry na harfie. Jej uczennice są laureatkami wielu nagród w konkursach harfowych.

Jako harfistka Natalia Ostrowska od kilku lat współpracuje z orkiestrami w całej Polsce, m.in. z Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim Operą Narodową, orkiestrą Juventus czy z Polską Orkiestrą Radiową. Artystka koncertuje także solo i w duetach z innymi instrumentami.