2015 04 recyklingW sobotę, 25 kwietnia, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Śródmieście, już po raz drugi, odbyła się dzielnicowa edycja Warszawskich Dni Recyklingu. Jako współorganizatorzy działań edukacyjnych, zadbaliśmy o upowszechnienie wiedzy o możliwościach odzysku odpadów oraz zachęcanie najmłodszych mieszkańców Śródmieścia do racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi.

Przy naszym stoisku każdy znalazł coś interesującego: najmłodsi dobierali w pary różne rodzaje odpadów, układali kartoniki w loteryjce śledząc uważnie, co można odzyskać, jeśli się je posegreguje, albo grali w Energetyczne Koło Fortuny, zdobywając fundusze na ochronę środowiska, nieco starsi grali w pełną emocji grę planszową „Każdy wie, co to jest ZSEE!” i z wypiekami przeprowadzali eksperymenty, dowiadując się, co można wyprodukować z posegregowanych plastików. Samodzielnie sprawdzali rozpuszczalność różnych rodzajów folii w wodzie, właściwości super absorbentu oraz własnoręcznie wykonanych piłeczek z roztworu boraksu i kleju stolarskiego. Warto podkreślić, że w rozwiązywanie zadań często angażowały się całe rodziny. Wysiłek wszystkich uczestników zabaw edukacyjnych nagradzaliśmy upominkami i nagrodami ufundowanymi przez Urząd Dzielnicy oraz ElektroEko.

Z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej dzielnicy spotkała się inicjatywa przeprowadzenia zbiórki różnych rodzajów posegregowanych odpadów, jak papier, metal, plastik, szkło, elektrośmieci, w zamian za sadzonki ziół, krzewów i kwiatów ozdobnych oraz ekologiczne gadżety. My również w zamian za zebrane odpady pozyskaliśmy sadzonki do naszego ogrodu w Miasteczku Przyrody na Fabrycznej.

Otrzymaliśmy miłe podziękowania za współpracę od pani Ewy Staneckiej, kierownika Zespołu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, która koordynowała całe przedsięwzięcie oraz od pani Katarzyny Rusieckiej z Wydziału Kultury i Promocji wraz z wyrazami uznania, czym się niniejszym chwalimy :)

Proszę przyjąć gorące podziękowania za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Dzielnicowego Dnia Recyklingu. Było jak zwykle profesjonalnie i niezwykle interesująco.
My również dziękujemy za owocną współpracę i cieszymy się, że mogliśmy aktywnie włączyć się w tak ważne działania dla środowiska i dla mieszkańców Śródmieścia.

Zobacz fotorelację w naszej galerii foto-video