2015 03 26-7 weny m

Złote, Srebrne i Brązowe Weny Festiwalowe oraz wyróżnienia zostały rozdane!

26 marca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: fotograficznego i filmowego, które w tym roku odbywały się pod wspólnym hasłem „Kolorowy świat”. W obu konkursach, łącznie wzięło udział niemal osiemdziesięciu uczestników z piętnastu śródmiejskich szkół. Podczas spotkania podziwialiśmy wystawę nagrodzonych fotografii oraz pokazy filmów. O kulisach tegorocznego konkursu fotograficznego opowiedziała pani Zofia Rajska, prezes Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Tomasz Truszkowski – koordynator konkursu.

Gość specjalny uroczystości – Radosław Brzózka, dziennikarz i prezenter telewizyjny, pogratulował młodym filmowcom ciekawych pomysłów realizatorskich i zachęcił do dalszej, wytrwałej pracy w tej trudnej dziedzinie.
Wystawę nagrodzonych fotografii można już oglądać w Galerii Młodych Twórców „Łazienkowska”.

27 marca kolorowo i wiosennie zaprezentowali się laureaci konkursu muzycznego i tanecznego Festiwalu. Wspaniałe prezentacje taneczne, dobrane pod kątem konkursowego tematu – „Skarby musicali”, przeplatane były występami solistów, chórów i zespołów wokalnych, których repertuar oddawał w pełni hasło konkursu muzycznego - „Kolorowy świat”. Tegoroczny Koncert Laureatów to wspaniałe podsumowanie IX edycji Festiwalu. W konkursie tanecznym przedstawiono 42 prezentacje, a w przesłuchaniach muzycznych wystąpiło 48 wykonawców: solistów i zespołów, ogółem w obu konkursach wzięło udział ponad 400 uczniów śródmiejskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W imieniu Zarządu Dzielnicy Śródmieście Weny oraz dyplomy wręczał laureatom Pan Paweł Suliga – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Laureaci konkursu muzycznego: Alicja Husar, Paulina Talarska i Bartosz Adamski zostali uhonorowani przez Zarząd Dzielnicy nagrodą specjalną – zaproszeniem do udziału w XI Mistrzowskich Warsztatach Artystycznych Agaty Steczkowskiej, które odbędą się w lipcu w Hotelu EUROPA w Starachowicach.
Na zakończenie uroczystości tradycyjnie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i zaprosiliśmy na poczęstunek do Galerii "Łazienkowska".

Gratulujemy tegorocznym Laureatom i zapraszamy w przyszłym roku!

Fotorelacja z rozdania w naszej galerii foto-video