W środę na spotkaniu podróżniczo-edukacyjnym naszym gościem była Magdalena Cyranowska z firmy Albion House. Temat przewodni związany był ze studiami i pracą za granicą. Uczestnikami byli uczniowie klasy maturalnej o profilu dziennikarsko-medialnym z LVIII LO im. K.K. Baczyńskiego, która jest stałym gościem Galerii Rozwijania Talentów i Umiejętności. Pojawiło się wiele pytań odnośnie możliwości i warunków studiowania poza krajem. To gorący temat i coraz więcej młodych ludzi jest ciekawych, jak zorganizować taki wyjazd i poradzić sobie w nowym środowisku. Wyjeżdzają osoby w różnym wieku, a wiele z nich nie wraca, zostają na stałe. Najkorzystniejszą formą jest roczny pobyt, ponieważ daje szansę na nauczenie się języka, poznanie kraju i „odrobienie” zainwestowanych w wyjazd pieniędzy – podkreślała Pani Magdalena.
Firma od 5 lat organizuje na terenie kilku miast Polski - DNI AUSTRALII, które są skierowane do młodzieży i dorosłych zainteresowanych podróżami i nie tylko. W tym roku (w kwietniu 2014) zaprezentowała się w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy oraz Toruniu. Gościem specjalnym był Marek Niedźwiecki - wielki fan najmniejszego kontynentu na świecie, odbyły się warsztaty grania na aborygeńskiej „trąbie" didgeridoo. Publiczność wzięła udział w warsztatach „Ucz się i pracuj w Australii". Goście zostali zabrani w podróż campervan-em po bezdrożach „kangurolandii" oraz do słynnych miast Sydney, Melbourne, na szczyt Góry Kościuszko i nie tylko. Naszym zadaniem jest motywowanie ludzi do działania, poszerzania ich świadomości o kulturze, innych krajach i możliwościach rozwoju – podsumowała Pani Magdalena.
Po spotkaniu młodzież pracowała na warsztatach z kreatywnego pisania, układając w grupach najróżniejsze historie. Było mnóstwo twórczej zabawy i śmiechu.

zobacz