2014 11 metro 03W niedzielę 9 listopada pod hasłem „Zobacz zanim pojedziesz” zorganizowano dzień otwarty warszawskiego metra. Poza podstawową atrakcją, jaką była możliwość zwiedzenia wszystkich nowych stacji, na odwiedzających czekały także występy artystyczne, przedstawienia teatralne oraz zabawy i warsztaty dla dzieci zorganizowane w halach przy stacji Świętokrzyska.

Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również naszego MDK-u, tym razem reprezentowanego przez Śródmiejski Teatr Muzyczny, który przy tradycyjnym już aplauzie publiczności zaprezentował koncert "Musical Live Show", czyli znane przeboje światowych scen muzycznych, a w tym fragmenty najnowszej produkcji - "Miss Saigon" (premiera w czerwcu 2015).