2014 11 wpek4 listopada odbyła się finałowa Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2014. Tym razem spośród zgłoszonych do konkursu śródmiejskich projektów, aż cztery znalazły się w ścisłym finale.

W nowoczesnym budynku Muzeum Historii Żydów Polskich, które użyczyło miejsca Gali, nagrody laureatom konkursu wręczali burmistrzowie dzielnic, koordynatorzy dzielnicowi Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, w ramach którego konkurs się odbywa oraz dyrektorzy Biura Kultury i Biura Edukacji m. st. Warszawy.

W kategorii organizacji pozarządowych:

Wyróżnienie otrzymało Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" za projekt dla seniorów, "Archipelag Pokoleń".

Trzecia nagroda powędrowała w ręce Anny Rochowskiej z Fundacji Generacja TR Warszawa, za projekt "Audiodeskrypcja w TR. Warsztaty wiedzy o teatrze dla niewidomych".

Druga nagroda trafiła do Katarzyny Anuszewskiej z Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” za międzynarodowy projekt ekumeniczny dla chórzystów "One Voice".

Grand Prix otrzymała Bożena Pysiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie za projekt "Temat: Sztuka, warsztaty dla nastolatków". Projekt startował w kategorii instytucji kultury.

Wszystkie nagrody bardzo cieszą, szkoda jedynie, że wśród wnioskujących z naszej dzielnicy nie było w tym roku ani jednego przedszkola, szkoły, czy biblioteki.

Więcej informacji o Warszawskiej Nagrodzie Edukacji Kulturalnej: www.wpek.pl w zakładce Warszawska Nagroda.

Zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu

Agnieszka Lepianka
Koordynatorka Warszawskiego Programu
Edukacji Kulturalnej w Śródmieściu