W czwartek, 9 października w Galerii Młodych Twórców "Łazienkowska" odbyły się warsztaty ilustrowania bajek dla nauczycieli. Warsztaty poprowadziła Pani Aleksandra Pasiewicz-Stawicka, ilustratorka, autorka wystawy towarzyszącej warsztatom.

ALEKSANDRA PASIEWICZ-STAWICKA
Studia ukończyła w 1993 r. w warszawskiej ASP na Wydziale Grafiki  w  Pracowni   Ilustracji  prof.   Janusza  Stannego  i  w Pracowni Malarstwa prof. Jerzego Tchórzewskiego. Współpracowała m. in. z wydawnictwami: WSiP, DIDASKO, a także redakcją „Świerszczyka" i „Magazynem 5-10-15", a także pracowała jako nauczyciel plastyki w przedszkolu i w szkole. Jej pasja to ilustracja dziecięca i ilustrowanie poezji.
Cykl ilustracji prezentowanych na wystawie powstał podczas prac w „MAGAZYNIE 5.10.15". Do kącika „WIERSZOKLECI CZY POECI", prowadzonego przez znaną autorkę piosenek MAGDĘ CZAPIŃSKĄ, dzieci przesyłały pisane przez siebie wiersze. Tworzenie do nich ilustracji było nieraz trudnym zadaniem, wymagającym najpierw zatopienia się w świecie dziecka i jego wyobraźni, a dopiero potem podjęcia próby przedstawienia tego świata w ilustracji. Zadanie trudne, bo świat dziecka jak widać w tych wierszach, nie zawsze jest wesoły. Bywa też smutny, refleksyjny, ale zawsze powinien zostać kolorowy i pełen nadziei.