2014 09 trendy m

MDK zaznaczył swoją obecność w ogólnowarszawskim spektaklu wydarzeń „Warszawa jest trendy”,  w sobotę ucząc mieszkańców Warszawy, jak dbać o środowisko i oszczędzać surowce naturalne, a w niedzielę nasza młodzież dała piękny koncert przebojów musicalowych, który rozbrzmiewał przed Pałacem Młodzieży.

Wszystko zaczęło się od sobotniego poranka, gdy obok Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy na Nowogrodzkiej stworzyliśmy miłą i pełną ciekawostek przestrzeń do wspólnej zabawy i nauki. Warszawiacy, którzy przyszli zamienić odpady na rośliny z ciekawością zaglądali do naszego przestronnego namiotu. Gry planszowe, zgadywanki i pokaz eksperymentów, z plastikiem w roli głównej, przyciągały uwagę nie tylko dzieci. Dorośli też uczyli się z nami i wyśmienicie się bawili.

Natomiast niedziela upłynęła nam pod znakiem lat 50. W pawilonie MDK przed Pałacem Młodzieży królowały postaci i rekwizyty z musicalu "Greace", a nasi goście świetnie bawili się odszyfrowując wynalazki z epoki. Szczególnie dużo śmiechu było przy prototypowych dziwolągach, które nie zrobiły kariery, ale za to rozbudziły wyobraźnię odwiedzających. Prezentowane przy okazji żurnale z modą lat 50. inspirowały dzieci i młodzież do tworzenia swoich własnych pomysłów na piękne sukienki i dodatki do strojów. W tym samym czasie nieopodal, na scenie, nasi młodzi soliści ze Śródmiejskiego Teatru Muzycznego i Projektu Proscenium dali piękny koncert "MUSICAL LIVE SHOW", śpiewając przeboje musicalowe i zdobywając gromkie oklaski.

Więcej zdjęć w naszej Galerii foto-video