2014 06 grease m13 czerwca 2014 r. o godz. 19.00 w Teatrze Palladium odbyła się uroczysta premiera kultowej komedii muzycznej „Grease”. Roztańczony i rozśpiewany 46-osobowy zespół Śródmiejskiego Teatru Muzycznego z ogromnym rozmachem artystycznym świętował V sezon swojej działalności. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego, przy wsparciu Zarządu Dzielnicy Śródmieście, a także innych instytucji i patronów medialnych. Patronat artystyczny nad spektaklem objęło FILM FACTORY STUDIO – BEATA KAWKA.

Gości w Teatrze Palladium powitał Paweł Podgórski, aktor Teatru ROMA i podziękował partnerom i sponsorom za zaangażowanie w przygotowanie spektaklu i wkład w uroczystą oprawę produkcji. W ten wyjątkowy czerwcowy wieczór Teatr Palladium wypełniła siła młodości i talentów: widzów porwała zachwycająca choreografia autorstwa Anny Gwarek, przepiękne partie wokalne perfekcyjnie przygotowane pod kierunkiem Izabeli Tomaszewskiej, urzekające aranże kultowych przebojów opracowane przez Marcina Riege.
Na wysokości zadania (a poprzeczka tym razem sięgała niemalże „nieba sfer”) stanęli reżyserzy: światła – Aleksandra Kośka i dźwięku – Marcin Żak. W klimat lat 70. przeniosły nas piękne kostiumy (Dorota Sadurska), stylowa charakteryzacja (Małgorzata Ejmoncka) i kultowe fryzury aktorów (Krzysztof Sierpiński). Oczy widzów cieszyła ciekawie zaprojektowana i wykorzystana ruchoma scenografia, podążająca za grą młodych aktorów, bogata w wierne epoce detale, wykonana przez uczestników zajęć Pracowni Architektury i Scenografii MDK pod kierunkiem Elżbiety Kossakowskiej. Ukoronowaniem całości okazał się wjazd na scenę lśniącego, czerwonego Trabillaca, który został wyprodukowany tylko w jednym, unikatowym egzemplarzu w pracowni Piotra Leitnera (tu ogromne podziękowania)!!! Cisza jednak zapadła tylko na ułamek sekundy, bo za chwilę zerwały się burzliwe oklaski i okrzyki uznania dla Śliskiej Błyskawicy i tancerzy, którzy niemalże z szybkością światła wykonywali karkołomne figury taneczne! Niesamowitą atmosferę podkreślały efekty pirotechniczne przygotowane przez Andrzeja Badacha. Opracowanie graficzne Jubileuszu przygotowała Katarzyna Świder-Kędzior, a oprawę multimedialną – Karol Jankiewicz, odtwórca roli Dannego Zukko.

W tej znakomitej, przesiąkniętej rytmem rock and roll’a komedii w roli Miss Lynch wystąpiła gościnnie Beata Kawka. Publiczność była poruszona, a emocje wirowały i wypełniały salę po brzegi. Uroczysta premiera została ukoronowana owacjami na stojąco!

To wspaniałe widowisko muzyczne reżyserował Antoniusz Dietzius: „Po pięciu latach pracy z zespołem Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, z dumą mogę przyznać, że porównując podobne produkcje i zespoły za granicą, udało się stworzyć zespół na miarę młodzieżowego teatru muzycznego na poziomie europejskim.”

Szalony urok lat 70' zawładnął sceną Palladium również następnego dnia - kolejne spektakle odbyły się w sobotę, 14 czerwca o godz. 13.00 i 19.00.

Wiwat jubileuszowe "Włosy na błysk”!

Zobacz zdjęcia ze spektaklu w naszej galerii foto-video

Zobacz też jak powstawał wyjątkowy Trabillac