2014 06 truskawka mW miniony weekend odbył się Dzień Sąsiada na Solcu pod hasłem „Wespół w Zespół”. Pomysłodawczynią i dobrym duchem wydarzenia była p. Elżbieta Rajczak, która jeździ na wózku i ma w sobie wiele energii, którą zaraża innych. MDK włączył się do działań na rzecz integracji społeczności lokalnej piknikiem rodzinnym, który już zwyczajem lat wcześniejszych odbył się w naszej bazie przyrodniczo-kulturalnej „Miasteczko Przyrody”.

W tym roku truskawkowy festyn na Fabrycznej był wyjątkowo bogaty w działania, a wszystko to, dzięki dobrosąsiedzkiej współpracy między instytucjami działającymi na Powiślu.
Tym razem prócz roztańczonej i rozśpiewanej sceny plenerowej można było, dzięki firmie MetLife i Fundacji „Mam marzenie” przytulić Snoopy’ego i zrobić sobie z nim zdjęcie. W trakcje pikniku Zespół Szkół nr 23 z ul. Górnośląskiej 31 zorganizował i poprowadził bieg „Zatrzymaj się”, przy wsparciu dyrekcji Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”. Po zakończeniu biegu jego uczestnicy dołączyli do uczestników pikniku w Miasteczku Przyrody i razem z nimi posilali się truskawkowymi łakociami.

Równocześnie odbywał się spacer integracyjny. W jego organizację włączył się Ośrodek dla Dzieci Słabowidzących z ul. Koźmińskiej.
Na pikniku były również obecne w różnych formach warsztatowych i prezentacjach: Fundacja Edukacji Międzykulturowej, Jeevodaya (Świt Życia), organizacja charytatywna z Indii, Fundacja „Samodzielni” oraz młodzież z Międzynarodowego Instytutu Demokracji. Natomiast, dzięki Fundacji „Alter eko” kilka dni przed piknikiem w ogrodzie na Fabrycznej pojawiły się nowe nasadzenia kwiatów i krzewów oraz ogródek z ziołami i przyprawami, które od razu były wykorzystane do warsztatów porad zielarskich oraz eksperymentów fizycznych.
A po sąsiedzku, w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży na ulicy Górnośląskiej, też bawiono się w klimacie truskawkowym.
Nasze sąsiedzkie przedsięwzięcie objął patronatem Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Pan Wojciech Bartelski.

A jak bawiono się na Dniu Sąsiada na Solcu, oceńcie Państwo sami oglądając w naszej galerii foto-video tutaj.