2014 05 gala mZa nami Gala VIII edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz”.

27 maja w gościnnych progach Teatru Palladium odbył się wspaniały koncert laureatów konkursów muzycznego i tanecznego, wzbogacony o dodatkowe, zapowiedziane i niezapowiedziane wcześniej atrakcje. Już w holu mogliśmy podziwiać prace zdobywców Złotych Wen w konkursach: fotograficznym i plastycznym, a na monitorach obejrzeć filmy nagrodzone Złotymi Wenami, jak również zapoznać się z relacjami z eliminacji i finałów konkursów: literackiego, recytatorskiego oraz Małych Form Teatralnych.

Sam piękny koncert odbywający się w scenografii parkowej, okraszony starymi zdjęciami ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, a także efektownymi animacjami nawiązującymi do tematu tegorocznej edycji - "Przy dźwiękach gramofonu" - przygotowali laureaci pod czujnym, profesjonalnym okiem Anny Gwarek. Przez ponad godzinę na scenie królowała piosenka i taniec w wykonaniu uczniów śródmiejskich szkół, a niewątpliwym urozmaiceniem przedstawienia były występy perkusisty - laureata konkursu muzycznego. Wszyscy młodzi artyści prezentujący się na scenie zostali zasłużenie nagrodzeni ogromnymi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Dla trójki laureatów mieliśmy jeszcze dodatkowe wyróżnienie, ufundowane przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście zaproszenia do udziału w X Jubileuszowych Mistrzowskich Warsztatach Artystycznych Agaty Steczkowskiej, które wręczał osobiście pan Krzysztof Czubaszek – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

Jednak to nie był koniec tegorocznych niespodzianek. W związku z Jubileuszem 5-lecia istnienia Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, a także przygotowaniami do kolejnego spektaklu, na zakończenie Gali mogliśmy zapoznać się z maleńką próbką tego co dziać się będzie podczas nadchodzącej już za trzy tygodnie premiery. Sądząc z reakcji publiczności nasz teatr zdobył sobie dziś kolejne rzesze fanów.

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Pana Wojciecha Bartelskiego. Organizatorami są: Wydział Oświaty i Funduszy Europejskich oraz Wydział Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy Śródmieście, a także śródmiejskie MDK-i: Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego - organizator konkursów: muzycznego, tanecznego, fotograficznego i filmowego oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. Cypriana Kamila Norwida - organizator konkursów: plastycznego, literackiego, recytatorskiego oraz Małych Form Teatralnych.

 Zobacz też zdjęcia w naszej galerii foto-video:

http://www.mdk.waw.pl/index.php/galeria-foto-video/432-gala-viii-edycji-srodmiejskiego-festiwalu-mlodych-talentow

Więcej zdjęć z Gali można odnaleźć na stronach Dzielnicy Śródmieście: 

http://www.srodmiescie.warszawa.pl/aktualnosc-233-gala_viii_edycji_srodmiejskiego.html

https://www.facebook.com/dz.srodmiescie