2014 toskania m

W dniach 5-12 kwietnia grupa młodzieży wraz z nauczycielami z Pracowni Rysunku i Malarstwa MDK Łazienkowska, poszerzała wiedzę i umiejętności podczas pleneru we włoskiej Toskanii. Oto ich relacja i wrażenia z pobytu:

W czasie naszego wyjazdu zetknęliśmy się z elementami architektury i sztuki etruskiej (jechaliśmy tzw. wybrzeżem etruskim). Zwiedzaliśmy, malowaliśmy i szkicowaliśmy zabytkowe uliczki średniowiecznych miast w Volterze, Pitigliano, Montalcino, Sovamie i Pizie, pełne uroczych obiektów architektonicznych. Zachwycaliśmy się również pięknem przyrody, między innymi podziwialiśmy i szkicowaliśmy sady oliwne w Colodi. Odwiedziliśmy także Florencję, gdzie mieliśmy szczęście zobaczyć cenne dzieła Galerii Ufizzi. Udało się nam również naszkicować wystawione tam rzeźby greckie. Cały wyjazd był jedną wielką lekcją historii. Było naprawdę cudownie.