2014 04 eko m

9 kwietnia w MDK-u na Łazienkowskiej odbyły się warsztaty dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych, uczestniczących w programie "Warszawska ENERGIA - od poznania do EKO-działania". Podczas warsztatów zaprezentowane zostały gry dydaktyczne:
- "Energetyczne Koło Fortuny" dla przedszkoli,
- Loteryjka "W świecie energii" dla klas 1-3,
- "Zimno/Gorąco" dla klas 4-6.

Nauczyciele zapoznali się z wykorzystaniem gier dydaktycznych w pracy z dziećmi, zaprezentowali, jakie elementy programu już udało się im zrealizować oraz wymienili się pomysłami, jak pokonać ewentualne trudności. Ustalone zostały również terminy i formy podsumowań realizacji programu dla każdego z trzech poziomów wiekowych uczestników: wystawa makiet „Energooszczędne przedszkole” – 4 czerwca w Galerii Młodych Twórców „Łazienkowska”, gra terenowa „Strażnicy energii” dla klas 1-3 – 28 maja w Miasteczku Przyrody oraz Seminaria Młodych Badaczy Energii dla uczniów klas 4-6: 29 maja w Zespole Szkół nr 113 (Targówek) i 5 czerwca w SP nr 32 (Śródmieście) oraz konferencja dla nauczycieli – 11 czerwca w MDK-u na Łazienkowskiej.

Nauczyciele otrzymali również wydawnictwo "Zielony Klimat - edukacja i technologie dla ochrony środowiska", archiwalne numery czasopisma „AURA” oraz inne materiały dydaktyczne.

W programie „Warszawska Energia – od poznania do EKO-działania” uczestniczy 26 przedszkoli, 20 klas z poziomu 1-3 i 25 grup (klasy, koła ekologiczne) z klas 4-6 szkół podstawowych. Placówki reprezentują wszystkie warszawskie dzielnice.