2014 04 mtWczoraj film i fotografia, dzisiaj muzyka i taniec gościły w murach naszego MDK-u. Rozdanie Wen Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w konkursie muzycznym i tanecznym rozpoczęliśmy od krótkiego wystąpienia Pana Krzysztofa Herringa – jurora konkursu muzycznego, który zachęcał do dalszej pracy i życzył sukcesów w kolejnych edycjach konkursu. W koncercie jako pierwsze wystąpiły kolorowe grupy taneczne ze szkół podstawowych, następnie nowoczesne układy choreograficzne zaprezentowali gimnazjaliści, a w finale podziwialiśmy brawurowy taniec licealistów. Prezentacje taneczne przeplatane były występami laureatów konkursu muzycznego.


Po części artystycznej Pan Łukasz Kasprzak - Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście oraz Pani Agnieszka Gajownik - Inspektor w Wydziale Oświaty wręczyli nagrodzonym Weny oraz dyplomy. Dla laureatki Złotej Weny w konkursie muzycznym mieliśmy dodatkową nagrodę – zaproszenie do udziału w X Jubileuszowych Mistrzowskich Warsztatach Artystycznych Agaty Steczkowskiej, które w tym roku odbędą się wyjątkowo w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Na zakończenie uroczystości tradycyjnie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i zaprosiliśmy na poczęstunek do Galerii "Łazienkowska". Gratulujemy tegorocznym Laureatom i zapraszamy w przyszłym roku!

Zobacz też relację foto: http://www.mdk.waw.pl/index.php/galeria-foto-video/411-uroczystosci-rozdania-wen-sfmt