2014 03 chomik4 marca w Galerii Młodych Twórców "Łazienkowska" odbył się wernisaż wystawy Anny Miłosz "Chomikwill". Ilość gości na wernisażu, jak również frekwencja na warsztatach robienia plastelinowych chomików, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Wernisaż zgromadził wszystkie pokolenia od najmłodszych do najstarszych. Goście byli oczarowani ilością i różnorodnością plastelinowej twórczości Ani Miłosz. Pomysłowość i precyzja wykonania każdego dzieła wzbudzały podziw i chęć zrobienia własnoręcznie czegoś podobnego. Na okazję nie trzeba było długo czekać. Po obejrzeniu wystawy goście zostali zaproszeni do sali, w której czekała na nich bajecznie kolorowa plastelina i przestrzeń twórcza. Warsztaty poprowadziła autorka wystawy Ania, która przed uczestnikami odkryła tajemnicze tworzenia kolorowych chomików. Dzieci i ich opiekunowie byli zachwyceni. Wszyscy z zapałam wzięli się do pracy, a na efekty ich zaangażowania nie trzeba było długo czekać. Tego wieczora zanotowaliśmy wyjątkowo wysoki przyrost liczebności plastelinowej populacji chomików.