2014 szkololandiaW ostatnią sobotę, 8 lutego, podczas mini targów edukacyjnych „Szkołolandia”, MDK Łazienkowska zaprezentował swoją ofertę edukacyjną w towarzystwie chomików.

Plastelinowe zwierzątka, zrobione przez młodą artystkę Anię Miłosz i jej rodzeństwo, zadziwiały różnorodnością barw i stylizacji. Wśród prezentowanych okazów można było rozpoznać Napoleona Bonaparte, kosmonautę, tancerkę flamenco, oraz wiele innych niepowtarzalnych wcieleń. Autorka tych cudeniek, Ania, odwiedziła stoisko naszego MDK podczas targów i wraz z ciekawskimi maluchami, z zapałem robiła nowe wcielenia chomików.

Twórczości plastelinowej towarzyszyła maleńka manufaktura robienia domków z tekturki dla chomiczków, oraz quiz wiedzy o tych sympatycznych zwierzątkach. Ci, którzy odpowiedzieli dobrze na pytania, otrzymali słodkie nagrody.

Tamtego dnia, świat chomików zamarł jedynie na czas występu bardzo młodych tancerzy z dziecięcego zespołu prowadzonego przez Karolinę Starzak w naszym MDK. Zespołowi udało się zrobić krótkie show przed naszym stoiskiem, a potem zatańczyć na dużej scenie w sali gimnastycznej.

Spotkanie z chomikami na Szkołolandii, to pretekst do zaproszenia wszystkich odwiedzających na "Inwazję Chomików" do MDK na Łazienkowskiej. Będzie to cykl warsztatów, których motywem przewodnim są chomiki. Warsztaty poprowadzone zostaną w ramach akcji "Zima w Mieście". Zakończą się wernisażem wszystkich chomików zrobionych przez Anię i jej rodzinkę (w sobotę zaprezentowaliśmy jedynie malutką jej część). Towarzyszyć mu będą warsztaty robienia plastelinowych chomików. Plastelinowe dziwa zagoszczą w Galerii Młodych Twórców "Łazienkowska" od 4 marca.

Więcej zdjęć z imprezy w naszej galerii foto-video