2014 wospW minioną niedzielę, mimo niesprzyjającej aury, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w MDK na Łazienkowskiej 7, dzięki owocnej współpracy z LVIII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Technikum Budowlanym nr 1 im. Zdzisława Mączeńskiego.

 

 

 

 

Już od godz. 10.00 MDK na Łazienkowskiej tętnił życiem i radosną energią. Gości witali uczniowie przebrani w kostiumy Kubusia Puchatka i Hello Kitty. Maluchy zakochały się w nich od pierwszego wejrzenia i wyczekiwały w kolejce do zdjęcia z pluszakami. Te najbardziej wytrwałe mogły zrobić sobie z nimi pamiątkową fotografię i zachować dla siebie. Od razu po otwarciu odwiedziła nas telewizja Jurka Owsiaka i zrobiła migawkę z króciutkiej wizyty (http://owsiaknet.pl/video/83976464). Potem zajrzała ciekawska kamera TVN i Radio dla Ciebie.

Obok gier świetlicowych, sportowych, plastyki i ceramiki, szlagierem okazała się grupa Wikingów, którzy ubrani w stroje z epoki z wielkim animuszem pokazywali sposoby walk sprzed wieków. Energia ich rozpierała, że aż iskry leciały. Występ Fasolek zgromadził rzesze widzów, którzy z upodobaniem całymi rodzinami podśpiewywali fasolkowe przeboje.

Dużo wrażeń było też na koncercie z udziałem uczestników X-Factor, Must Be the Music, The Voice Of Poland oraz uzdolnionych uczniów z LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zaraz potem odbył się pokaz gorących tanecznych rytmów tancerzy ze Szkoły Salsy i Kizomby. A „wisienką na torcie” był koncert „Musical Live Show” - Śródmiejskiego Teatru Muzycznego i Projektu PROSCENIUM.

Młodzież z obu szkół z rodzicami prowadziła kawiarenkę-cukierenkę z własnymi wypiekami, a dobrowolne datki z „ciasteczka i herbatki” zasiliły orkiestrowe puszki. Aukcja prac plastycznych i ceramicznych uczestników zajęć MDK też znacząco zwiększyła fundusze WOŚP. Ostatecznie młodzi wolontariusze zebrali 5246,16 zł.

Niedzielny czas już za nami, jednak do tej pory na Łazienkowskiej czujemy radość i wielką przyjemność ze współpracy między naszymi placówkami i ludźmi, którzy tego dnia „zagrali razem” w drużynie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdjęcia z finału można zobaczyć w naszej galerii foto-video.