miasta gwiazd-internet

W dniach 4-14 września 2013 roku odbyła się V jubileuszowa edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk. Rozpoczęła się wystawą laureata ArtNoble – Pawła Kwiatkowskiego /ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi/ i osób wyróżnionych w Galerii Studio w Warszawie /Pałac Kultury i Nauki/. Następne działania festiwalowe przeniosły się w pofabryczny klimat Żyrardowa do ArtHali Warsaw Investments na ul. Dittricha 18. Działo się naprawdę dużo. Miasto Dzieci i Młodzieży odwiedzili: Ewa Chotomska znana jako Ciotka Klotka, Krzysztof Marzec – Pan Tik-Tak i Andrzej Marek Grabowski – ulubiony Profesor Ciekawski. Wystąpił także zespół Fasolki, który w tym roku obchodzi 30-lecie. Odwiedzający Festiwal mogli posłuchać fragmentów koncertu, który odbył się w Teatrze Komedia w Warszawie, pod Honorowym Patronatem Pani Prezydent – Anny Komorowskiej i czujnym okiem choreograf zespołu Agnieszki Szymańskiej-Kierlandczyk. Dzieci i młodzież mogli wyszaleć się artystycznie na warsztatach wielokulturowych – prowadzonych przez Agnieszkę Lepiankę z MDK Łazienkowska. Było malowanie masek i rytmiczne afrykańskie tańce. Dla tych, którzy ciekawi byli tajników muzyki flamenco i chcieli spróbować swoich sił grając na gitarze – Agnieszka Zielińska z MDK Łazienkowska przygotowała pełen niespodzianek warsztat muzyczny. W sobotę 8 września br. w Kościele Św. Karola Borymeusza pokazana została rock-opera Jesus Christ Superstar, zrealizowana we współpracy z londyńską agencją The Really Useful Group Ltd, w reżyserii Antoniusza Dietziusa, z udziałem chóru z LXXV LO im. Jana III Sobieskiego. Spektakl podbił serca i zachwycił rodowitych żyrardowian, a także wszystkich Gości, którzy wybrali się na festiwalową prezentację. Na zakończenie Festiwalu 14 września odbyła się uroczysta premiera recitalu Kochankowie z Ulicy Kamiennej. Osiecka,w reż. Antoniusza Dietziusa, w obsadzie: Karolina Warchoł, Marta Wągrocka i reżyser. Spektakl dedykowany był wybitnej pedagog – prof. Joannie Bogackiej. Patronat honorowy nad recitalem objęła Fundacja im. Agnieszki Osieckiej. Wysmakowana scenografia, bardzo dobre aktorstwo i znakomicie dobrany repertuar oczarowały festiwalową publiczność. Aktorka Beata Kawka powiedziała o jednej z aktorek Marcie Wągrockiej, że to „aktorski diamencik”. Trzymamy kciuki za naszych młodych zdolnych twórców i życzymy im dalszych sukcesów.

W trakcie V Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk 2013 – kurator artystyczny Festiwalu – dr hab. Artur Krajewski został uhonorowany medalem „Pro Masovia” za znaczący wkład w rozwój kultury regionu. Medal wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.

Zapraszamy na strony festiwalu: www.miastogwiazd.pl i na Facebooku https://www.facebook.com/FestiwalMiastoGwiazd

Zobacz!!!