Sobota i niedziela w Art Parku pełna była kolorowych warsztatów i scenicznych pokazów zaprezentowanych przez nasz MDK. Można było wybierać do woli w ciekawych zajęciach. Ci, którzy uczestniczyli w „Podróży dookoła świata” wiązali arabskie turbany i robili meksykańskie sombrera oraz uczyli się, jak szybko zrobić rzeźbę, którą można potem zjeść. Młodzież zaprosiliśmy do szkicowania i fotografowania w plenerze oraz projektowania strojów scenicznych.

Jakby tego było mało - na strategów czekał wytrawny szachista, a na ciekawskich - eksperymenty przyrodnicze. Dla tych, co się wiercą i ustać spokojnie nie mogą, były taneczne pląsy i hip-hopowa rozgrzewka. Na tych, co mają muzyczny nerw, pobudzająco działała gitara, a to wszystko można było opowiedzieć w - Halo, halo tu radiooo… i sfilmować kamerą.

Wieczory oddaliśmy naszym artystom na scenie. W sobotę wspaniale zaprezentowały się: FASOLKI, zespół muzyczny „Sound Wave” i zespół taneczny „Roe Dance Crew”. Sceniczna niedziela należała do Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, który dał porywający koncert musicalowych przebojów, rozpoczynając tym samym V jubileuszowy sezon.

Zapraszamy do obejrzenia Dni Śródmieścia na zdjęciach udostępnionych przez Dom Kultury Śródmieście: