2013 powislenia

W ramach festiwalu odbył się:

CASTING + KULTURA

W programie:

11.00 - 12.30 Dookoła świata - warsztaty wielokulturowe dla dzieci
12.00 - 14.00 Pozowanie na zawołanie - humorystyczny casting na modela
11.00 - 16.00 Wystawa prac wychowanków Pracowni Rysunku i Malarstwa w Galerii Łazienkowska

Mieszkańcy - Mieszkańcom!

Festiwal Powiślenia ma już 5 lat- rozwija się , zmienia - podobnie oblicze Powiśla. Partnersko i po sąsiedzku- w tym nasza wyjątkowość i siła. Siła wszystkich kilkudziesięciu współorganizatorów, współtworzących na co dzień krajobraz i klimat tej części Warszawy.
Lubimy tu być. Mieszkamy tu i pracujmy - to nasze miejsce na Ziemi. Czujemy się za nie odpowiedzialni. Tworzymy Powiślenia by dzielić się pozytywną energią. Snując powiślańskie opowieści, oddać domową atmosferę jaka panuje w samym sercu stolicy.

Katarzyna Federowicz

W PROGRAMIE TEGOROCZNYCH POWIŚLEŃ m.in. Pamiętajcie o Powstaniu, całodniowe wydarzenie organizowane przez mieszkańców z kamieni przy ul. Dobrej 22/24, konferencja kulinarnych tytanów w Solcu, powiślańskie Multi –Kultispacer prowadzany w pięciu językach, recital fortepianowy i warsztaty robienia chopinoskopów w Muzeum Fryderyka Chopina, nauka wiosłowania w Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim, szalone eksperymenty w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik, gry terenowe The Wrsaw Hostel i Stadionu Narodowego, Eko- Piknik w Kawiarni Kafka, IV edycja konkursu na Najlepszy Wypiek Powiśleń , plener malarski z Efką w Parku Beyera, warsztaty i konsultacje prawne prowadzone w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Targowisko dla Powiśla, akcja Sąsiadek z ulicy Cecylii Sniegockiej, muzyczny spektakl podwórkowy przygotowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Siostry Urszulanki, nauka tanga w Yerbaciarini Terere, warsztaty ceramiczne w Pracowni Alchemicus, owocowe degustacje w Warzywniaku u Karolci, pokazy filmowe w Czeskiej Baszcie, wystawa malarstwa i Biblioteka Otwarta na Mariensztacie, dancing międzypokoleniowy na Placu Zabaw, sąsiedzkie opowieści u Fryzjera Wojtka, impreza w Cudzie nad Wisła, warsztaty emisji głosu w Moovdobrze, poznawanie księgozbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej, rozmowy filozoficzne w Tarabuku, stylizacje w Laki Loki ,warsztaty krawieckie i wiele innych atrakcji.

Na wszystkie wydarzenia: wstęp wolny

Zapraszamy również na: powislenia.blogspot.com

oraz na nasz profil: facebook.com/Powislenia