5 kwietnia o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy dwóch absolwentek warszawskiej ASP - Karoliny Kubikowskiej i Ewy Paci. Wystawa trwała do 25 kwietnia br. w Galerii Łazienkowska.

2013 04 kk 01  2013 04 kk 02Karolina Kubikowska

Na Akademię Sztuk Pięknych poszłam wiedząc, że twórczość jest dla mnie bardzo dużą częścią życia, swego rodzaju koniecznością. Wszystkie prace zawsze traktowałam osobiście.Robiąc licencjat z grafiki warsztatowej miałam okazję przekonać się, że te specyficzne techniki są moim ulubionym źródłem wyrazu. Praca magisterska, która powstała w pracowni profesora Rafała Strenta, jest serią linorytów przestawiających moje podejście do skomplikowanego tematu psychologii człowieka. Delictum Initiale jest próbą pokazania naszej zmiennej emocjonalności oraz obrazu świata jaki powstaje poprzez nią.

2013 04 ep 01  2013 04 ep 02Ewa Pacia

Tytuł licencjata, ze specjalizacją grafiki warsztatowej uzyskałam w 2010 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem i w pracowni profesora Andrzeja Węcławskiego. Tytuł licencjatu Bestie ujarzmione, był to cykl grafik uzupełniający pracę teoretyczną na temat ucieleśniania bestii pod postacią zwierzęcą. Moja wizualna praca dyplomowa nosi tytuł Zapomniany świat i łączy się z pracą pisemną o okultyzmie w sztuce. Grafiki są esencją tego czym przez wieki był dla ludzi okultyzm, przepełnione są magią, duchami, demonicznymi zwierzętami i postaciami diabła. Grafiki te wykonane są przy użyciu farby ultrafioletowej, dlatego ich pełen wyraz i znaczenie, można zobaczyć dopiero w świetle ultrafioletowym.