W sobotę, 13 października, licznie zgromadzeni uczestnicy konkursu fotograficznego, odbywającego się w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów,wzięli udział w plenerze.

Pomimo porannego deszczu frekwencja była nadspodziewanie dobra, a pogoda podczas spaceru pokazała się z jak najlepszej, złotojesiennej strony. Spotkaliśmy się wszyscy na placu zabaw w Parku Ujazdowskim, aby wysłuchać wprowadzenia niezastąpionej pani Zosi Rajskiej. Po omówieniu założeń konkursu wszyscy rozbiegli się fotografować okolicę, by po kwadransie ruszyć w dalszą drogę.
Trasa przemarszu wiodła alejkami Parku, uliczkami między drewnianą zabudową Ujazdowa, skarpą w dół do ośrodka sportowego Agrykola, aż do boisk treningowych Legii. W trakcie pleneru instruktorzy fotografii: pani Zofia Rajska oraz prowadzący zajęcia w naszym MDK Tomek Truszkowski udzielali na bieżąco porad, dotyczących zarówno technik fotografowania, jak i obsługi samych aparatów.
Po niemal trzech godzinach intensywnego polowania na ciekawe ujęcia dotarliśmy do siedziby MDK na Łazienkowskiej i sąsiadujących z nim boisk Legii, gdzie pożegnaliśmy uczestników konkursu i towarzyszących im opiekunów.
Wszystkim biorącym udział w plenerze bardzo dziękujemy i życzymy wysokich not w konkursie!

Krótką relację fotograficzną z pleneru można zobaczyć w naszej galerii foto-video: