29 września w Miasteczku Przyrody na ulicy Fabrycznej 1/3 odbyło się RODZINNE ŚWIĘTO SZARLOTKI: „Przy szarlotce o Broniewskim”. W tym roku święto zostało zorganizowane w ramach Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk MIASTO GWIAZD - Miasto Dzieci i Młodzieży, a naszym partnerem była Biblioteka Publiczna Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Oddział nr 44 na ul. Górnośląskiej 1.

Uczestnicy tego pysznego spotkania przynieśli przeróżne jabłkowe wypieki, z szarlotką na czele i razem, popijając herbatkę, degustowali jabłkowe łakocie oraz wymieniali się przepisami na te wspaniałe smakołyki.
Siedem rodzinnych zespołów wzięło udział w grze miejskiej, która w tym roku z okazji 60-lecia MDK, tematycznie związana była z patronem naszej placówki, Władysławem Broniewskim. Nagrodą dla uczestników gry były słoje musu jabłkowego, nastrojowo udekorowane jesiennymi liśćmi oraz książeczki z wierszami dla dzieci Władysława Broniewskiego przepięknie zilustrowane przez uczestników zajęć Pracowni Plastyki Dziecięcej.

Informacje o Władysławie Broniewskim, zebrane podczas gry miejskiej, zachęciły dzieci i ich rodziców do zadawania pytań naszym gościom – Pani Marii Broniewskiej-Pijanowskiej, przyrodniej córce poety oraz Panu Sławomirowi Kędzierskiemu, emerytowanemu dyrektorowi Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie. Po zapoznaniu się z ciekawostkami z życia naszego patrona, wszyscy udali się na wystawę kreskówek autorstwa Agnieszki Lepianki „Historia MDK im. Wł. Broniewskiego pół serio” i z zapartym tchem wysłuchali ciekawych opowieści zarówno o zawiłych i trudnych momentach w historii MDK-u, jak i o wyjątkowych osiągnięciach i sukcesach na przestrzeni 60-letnich dziejów placówki.

Następnie Fasolki zaprosiły wszystkich na wspaniały koncert nad oczkiem wodnym. Grzejąc się w ciepłych promieniach jesiennego słońca z radością słuchaliśmy kultowych fasolkowych przebojów, a zaskoczeni spacerowicze i rowerzyści zatrzymywali się, by choć przez chwilę posłuchać znanych piosenek.

Szarlotkowe święto zakończyło się spotkaniem z książkami Wydawnictwa Tere Fere. A poetka Jadwiga Hockuba przekazała tomiki swoich wierszy na aukcję na rzecz bezdomnych zwierząt, która odbędzie się w listopadzie podczas zabawy andrzejkowej.