czolowka bieg

ZATRZYMAJ SIĘ!

Już po raz piąty w ramach V Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca Technikum Budownictwa i Architektury nr 1, przy wsparciu MDK zorganizowało Bieg Integracyjny „Zatrzymaj się”.

Tym razem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiliśmy przeprowadzić „Międzypokoleniową Sztafetę Niepodległości”, w której wystartowali uczniowie szkół ponadpodstawowych: Technikum (TBiA), LO im. K.K. Baczyńskiego, LO im. S. Batorego, LO im. J.III Sobieskiego, młodzież niedowidząca ze szkoły na ul. Koźmińskiej oraz przedszkolaki z „Zielonej Łódeczki”.

Przed zawodami w zespołach sztafetowych młodzież rozmawiała z najmłodszymi na tematy związane z wolnością, niepodległością, ojczyzną i patriotyzmem. Trzeba przyznać, że pojęcia te dla dzieci są dosyć abstrakcyjne i nie było łatwo. Następnie odbyła się sztafeta 4 x 400 m, w której najlepszymi okazali się uczniowie Technikum wraz z trójką przedszkolaków.

Zobacz relację z tego wydarzenia