2019 01 03 santegidio kiermasz

Dostaliśmy dziś piękne podziękowania za kiermasz zorganizowany podczas Wieczoru Kolęd. My przekazujemy je wszystkim, którzy nas w tym wsparli.
Fundusze wspomogły przygotowanie Obiadu Bożonarodzeniowego z Ubogimi.

M
DK
życzy
zdrowych

pogodnych
optymistycznych
Świąt Bożego Narodzenia
i
Szczęśliwego Nowego Roku!

wesolych swiat mdk

2018 12 03 choinka odblask 

3 7 12 2018     kliknij na obrazek i zobacz jak śpiewały FASOLKI

Taka choinka od poniedziałku stanie również w naszym holu!

Po raz trzeci rusza akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”.
Od 3 do 7 grudnia będzie można zerwać sobie odblask z miejskiej choinki. W wielu miejscach Stolicy staną świąteczne drzewka, udekorowane odblaskowymi paskami, brelokami i zawieszkami. To już trzeci rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

2018 11 basniowa przyroda

„Baśniowa przyroda - wśród mchów i paproci”

W listopadowy wieczór (28.11.2018 r.), w Miasteczku Przyrody, spotkaliśmy się przy „magicznym ognisku”, aby snuć opowieści o wierzeniach dawnych Słowian. Zarówno dekoracje jak i odblask płomieni świec, z których zrobione było ognisko, stworzyły tajemniczy, baśniowy nastrój sprzyjający gawędom o dawnych słowiańskich bogach - Perunie i Swarożycu, różnych bożkach i demonach związanych z przyrodą, w które wierzyli nasi przodkowie.

2018 02 12 ba w sieci13 lutego o godz. 17.30 odmierzaliśmy czas do rozpoczęcia niesamowitej bo strasznej imprezy „BAL W SIECI”.W tym balu miały nas straszyć pająki i muchy. Bardzo o to starały się panie prowadzące imprezę. Ale nie dla nas takie strachy. My lubimy wszystkie zwierzątka.

2018 01 14 wospPomimo ferii - zebraliśmy....ponad 8,5 tysiąca! A to jeszcze nie koniec. Dodatkowo mamy górę waluty (serduszko to tylko jej część) z Turcji, Czech, Izraela, Chin, Hong-Kongu, USA, Szwajcarii, Meksyku, Litwy, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Austrii, Francji, Portugalii, Grecji, Słowacji, Chorwacji, Słowenii, Węgier i Tajlandii i Wielkiej Brytanii!

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

Ostatnie zajęcia z psycholog Alicją Stankiewicz o istocie prawdy i kłamstwa w przestrzeni publicznej i relacjach międzyludzkich zwieńczyły koniec naszego projektu finansowanego przez Biuro Edukacji w ramach programu PeGaz - Pozaszkolna Edukacja w Warszawie.

W ramach projektu byliśmy także z wizytą u redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita, Bogusława Chraboty, gdzie rozmawialiśmy o dziennikarskim punkcie widzenia na problem fake news'ów.

Pomysły na stowrzenie plakatów, vlepek i innych form wizualnego przekazu konsultowaliśmy wizytując pracownię prof. Artura Krajewskiego w Akademii Sztuk Piękych w Warszawie.

Oczywiście nie brakowało też zajęć w MDK Łazienkowska!

Uczestnicy otrzymali dyplomy i wyrazili chęć dalszej współpracy, co bardzo nas cieszy.
Były uśmiechy, uściski dłoni i słodkie mandarynki na zakończenie naszych działań:)))
Przed nami nowe wyzwania!

Efekty naszej klikumiesięcznej pracy będą niedługo widoczne w warszawskich szkołach ponadpodstawowych.

NAGOWEK nocowanka 05    ZOBACZ JAK BYLO...,

GALERIA STRASZNYCH POTWORÓW

W piątek, 24 listopada w Miasteczku Przyrody na ulicy Fabrycznej 1/3 odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Dzieci należące do przyrodniczego klubu „Panda” oraz uczestnicy zajęć „Przygoda z filmem” przyszły, aby przenocować w towarzystwie przyrodniczych strachów i wesoło się bawić. Jak wiadomo, wszyscy lubimy trochę się bać, a niektóre zwierzęta, szczególnie nocne, są uważane za groźne lub z powodu swego wyglądu, budzą odrazę.

2012 10 26 spektakl owadyPragnąc zwiększyć podopiecznym śródmiejskich przedszkoli publicznych dostęp do teatru dla dzieci prezentowanego na wysokim poziomie, Fundacja Sztuka Ciała zrealizowała 26 i 27 października bezpłatne prezentacje spektakli "Między owadami". Spektakle obejrzały zorganizowane grupy przedszkolne z przedszkoli publicznych z Dzielnicy Śródmieście (każdy z dwóch spektakli obejrzało ok. 100 widzów: 4 grupy do 25 dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich wychowawcy). Były to śródmiejskie przedszkola: 122, 23,31, 24, 30, 72, 44

Śródmiejski Teatr Muzyczny działający w MDK-u na Łazienkowskiej we współpracy z Technikum Kinematograficzno-Komputerowym im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. Polnej realizuje nowy projekt powstały z inicjatywy Naczelnika Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście, Pana Łukasza Kasprzaka. Soliści teatru wzięli udział w pierwszej sesji nagrań wyjątkowej płyty będącej podsumowaniem dziewięciu lat działalności zespołu, która równocześnie stanie się pierwszym krokiem w stronę jubileuszu dziesięciolecia w 2019 roku.