PILNE!!!

warsztaty3 TYTULOWE

Warsztaty dla szkół prowadzone są w ramach Galerii Rozwijania Talentów i Umiejętności, której celem jest propagowanie edukacji artystycznej wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny – obejmują zagadnienia z obszaru dziennikarstwa, public relations i komunikacji, a także fotografii, filmu i trening kreatywnego pisania. Najważniejszym elementem jest praca warsztatowo-projektowa. Uczestnicy spotkań przez cały rok pracują w grupach warsztatowych realizując zaplanowane wcześniej zadania, takie jak tworzenie gazety czy przygotowanie własnej etiudy filmowej. Nauczyciel dostarcza wiedzy i jest opiekunem/koordynatorem tych działań, ale pomysł i wykonanie leżą po stronie uczestników zajeć w Galerii. Młodzież nabywa nowe umiejętności i je rozwija – mają one nie tylko warsztatowy charakter, ale także społeczny, związany z komunikacją w grupie, z organizacją pracy i odpowiedzialnością za poszczególne etapy zadania.

W ramach Galerii otrzymaliśmy dotacje na przeprowadzenie dwóch projektów edukacyjnych w ramach programu PEgaz – Pozaszkolna Edukacja w Warszawie. Pierwszy pod hasłem „STOP FAKE NEWSOM”, a drugi „ART-TECH – NAUKA I SZTUKA”, który jeszcze jest w trakcie realizacji.

Praktyczną stronę warsztatów realizujemy m.in. poprzez współpracę z różnymi instytucjami, które odwiedziamy razem z uczestniami zajęć.

Partnerzy Galerii to: dziennik Rzeczpospolita, Perspektywy, Radio RDC, Fundacja artHOLDING, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Radio TOK FM, Drukarnia STUDIOUH, Fundacja Artis Causae.

Koordynatorem zajęć Galerii Rozwijania Telentów i Umiejętności:

martus 150

Marta Olbryś – dziennikarz i animator kultury, (warsztaty dziennikarskie i kreatywne pisanie)

Nauczyciele:

kasia 150

Katarzyna Kasztelowicz – montażystka, pedagog, animatorka kultury (warsztaty montażowo-filmowe)

tomek 150

Tomasz Truszkowski – fotograf, pedagog, animator kultury (warsztaty fotograficzne)

Zgłoszenia na warsztaty:

ROK 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 realizowany jest projekt z klasą dziennikarsko-filmową z LO im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie oraz z klasą dziennikarską z LO im. A. Fredry w Wwarszawie.

• ks-boniecki
  • ks-boniecki3
  • pagowski
  • projekt-stop-fake-newsom
  • tok-fm-galeria
  • tok-fm-galeria_TYTULOWE
  • warsztaty-akademia
  • warsztaty1
  • warsztaty3
  • warsztaty3_TYTULOWE
  • warsztaty4
  • zdjecia-galeria

ROK 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest projekt z klasą dziennikarsko-filmową z LO im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie oraz z klasą dziennikarską z LO im. A. Fredry w Wwarszawie.

• _MG_5548
  • _MG_5550