galeria rozwoju umiejetnosci internet

Warsztaty dla szkół prowadzone są w ramach Galerii Rozwijania Umiejętności i Talentów, której celem jest propagowanie edukacji artystycznej wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny – obejmują zagadnienia z obszaru dziennikarstwa, public relations i komunikacji, a także fotografii, filmu i trening kreatywnego pisania. Najważniejszym elementem jest praca warsztatowo-projektowa. Uczestnicy spotkań przez cały rok pracują w grupach warsztatowych realizując zaplanowane wcześniej zadania, takie jak tworzenie gazety czy przygotowanie własnej etiudy filmowej. Nauczyciel dostarcza wiedzy i jest opiekunem/koordynatorem tych działań, ale pomysł i wykonanie leżą po stronie uczestników zajeć w Galerii. Młodzież nabywa nowe umiejętności i je rozwija – mają one nie tylko warsztatowy charakter, ale także społeczny, związany z komunikacją w grupie, z organizacją pracy i odpowiedzialnością za poszczególne etapy zadania.

Partnerzy Galerii to: dziennik Rzeczpospolita, Perspektywy, Radio RDC, Fundacja artHOLDING, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Radio TOK FM, Drukarnia STUDIOUH, Fundacja Artis Causae.

W ramach programu PEgaz – Pozaszkolna Edukacja w Warszawie otrzymaliśmy dotacje na przeprowadzenie projektów edukacyjnych:

„STOP FAKE NEWSOM”
„ART-TECH – NAUKA I SZTUKA”
„MÓJ WYBÓR. NASZE ŻYCIE”
„NAUCZ SIĘ TEATRU!”
"MÓZGOĆWICZEBNIK"
"KRONIKA MŁODYCH W CZASACH ZARAZY. ZAPISKI PANDEMICZNE"

W ramach Galerii Rozwijania Umiejętności i Talentów zrealizowaliśmy projekt „Partnerstwo instytucji wspierającej wolontariat” w programie „Ochotnicy warszawscy”. Partnerami byli: Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. Cypriana Kamila Norwida, Fundacja Edukacji Międzykulturowej, LVIII LO im. K.K. Baczyńskiego, XXXIV LO im. M. de Cervantesa i LXXXI LO im. A. Fredry. Efektem działań z młodzieżą w ramach projektu jest „Narzędziownik Kreatywnego Wolontariusza” dostępny w formacie pdf.

Realizujemy także interdyscyplinarny projekt pod hasłem „KOLAŻ”, który jest kooperacją trzech uczelni: Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW z czynnym udziałem licealistów. W tym roku zostały wydane trzy numery publikacji, które są dostępne bezpłatnie na warszawskich uczelniach i w liceach.

Koordynatorka zajęć Galerii Rozwijania Umiejętności i Talentów:

martus 150

Marta Olbryś – dziennikarka i animatorka kultury (warsztaty dziennikarskie i kreatywne pisanie)

Nauczyciele:

kasia 150

Katarzyna Kasztelowicz – montażystka, pedagog, animatorka kultury (warsztaty montażowo-filmowe)

tomek 150

Tomasz Truszkowski – fotograf, pedagog, animator kultury (warsztaty fotograficzne)

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje koordynatorka GRU'n'T

ROK 2021/2022

W listopadzie zakończono realizację dwóch projektów z programu PEGaz. Efektem jest  „Mózgoćwiczebnik”, czyli publikacja wspierająca nauczycieli oraz rodziców w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także „Kronika Młodych w czasach zarazy. Zapiski pandemiczne”, zrealizowana we współpracy z czterema warszawskimi liceami.

ROK 2020/2021

W roku 2020/2021 kontynuowana była realizacja projektu gazety pod hasłem „Kronika Młodych w czasach zarazy. Zapiski pandemiczne” z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych (LO im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego, LO im. A. Fedry, LO im. M. Cervantesa, LO im. K.K. Baczyńskiego).

• galeria
  • galeria1
  • galeria2

ROK 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020 został zakończony wydaniem publikacji „WOLNI?” (projekt dziennikarski z klasą II z LO im. A. Fredry w Warszawie).
Obecnie realizowany jest także projekt gazety on-line pod hasłem „Kronika Młodych w czasach zarazy” z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych (LO im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego, LO im. A. Fedry, LO im. M. Cervantesa, LO im. K.K. Baczyńskiego).

• baczynski
  • baczynski3
  • baczynski4
  • baczynski5
  • galeria-umiejetnosci-radio
  • galeria-umiejetnosci-radio2
  • galeria-umiejetnosci
  • gazeta
  • radio-chlasta

ROK 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 realizowany był projekt dziennikarski „Mój wybór. Nasze życie” z klasą II z LO im. A. Fredry w Warszawie (w ramach
programu PEGaz- Pozaszkolna Edukacja w Warszawie); filmowo-dziennikarskie działania z klasą z LO im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie oraz projekt z klasą artystyczną z LO im. M. Cervantesa.

• 20190617_091318-_internet
  • 20190617_092924-internet
  • 20190617_093615-1-internet
  • 20190617_102226_-_internet
  • 20190617_102242_-_internet
  • _MG_3851

ROK 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 realizowany był projekt z klasą dziennikarsko-filmową z LO im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie oraz z klasą dziennikarską z LO im. A. Fredry w Warszawie.

• ks-boniecki
  • ks-boniecki3
  • pagowski
  • projekt-stop-fake-newsom
  • tok-fm-galeria
  • tok-fm-galeria_TYTULOWE
  • warsztaty-akademia
  • warsztaty1
  • warsztaty3
  • warsztaty3_TYTULOWE
  • warsztaty4
  • zdjecia-galeria

ROK 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 realizowany był projekt z klasą dziennikarsko-filmową z LO im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie oraz z klasą dziennikarską z LO im. A. Fredry w Warszawie.

• _MG_5548
  • _MG_5550