rysunek maria Sawicka-Biczyk

dni zajęć:

poniedziałek - 14.00 - 20.00
wtorek -           14.00 - 20.00

Celem zajęć jest kształtowanie wrażliwości twórczej ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania umiejętności obserwacji oraz przyswajania podstawowych zagadnień związanych z kompozycją, barwą i światłocieniem. W ramach zajęć prowadzone są ćwiczenia praktyczne, między innymi: studium rysunku i malarstwa postaci, studium martwej natury, kompozycja oraz rysunek i malarstwo z wyobraźni i elementy anatomii.
Początkujący - otrzymają indywidualne nauczanie krok po kroku. Zobaczą na żywo, jak posługiwać się technikami rysunkowymi i malarskimi. Pod okiem doświadczonego pedagoga mają szansę rozwinąć swoje umiejętności.
Przygotowujący się do egzaminu na ASP (na wszystkie wydziały) - mają szansę rozwijać swoje umiejętności i zdolności oraz przygotować pracę do teczki kwalifikacyjnej na studia.

Maria-Sawicka-BiczykMaria Sawicka-Biczyk
studiowała w gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Uzyskała dyplom z malarstwa oraz aneks z ceramiki w roku '75.
Swoje dzieła prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz w narodowym muzeum Tajwanu w Taj-Pej. Od 1986 roku prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa w MDK przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie. Z powodzeniem przygotowuje kolejne roczniki adeptów ASP oraz innych uczelni. Lubi ludzi, lubi swoją pracę, a podróże małe i duże są jej inspiracją do twórczości.