PILNE!!!

tok fm galeria TYTULOWE

Warsztaty dla szkół prowadzone są w ramach Galerii Rozwijania Talentów i Umiejętności, której celem jest propagowanie edukacji artystycznej wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny – obejmują zagadnienia z obszaru dziennikarstwa, public relations i komunikacji, a także fotografii, filmu i trening kreatywnego pisania. Najważniejszym elementem jest praca warsztatowo-projektowa. Uczestnicy spotkań przez cały rok pracują w grupach warsztatowych realizując zaplanowane wcześniej zadania, takie jak tworzenie gazety czy przygotowanie własnej etiudy filmowej. Nauczyciel dostarcza wiedzy i jest opiekunem/koordynatorem tych działań, ale pomysł i wykonanie leżą po stronie uczestników zajeć w Galerii. Młodzież nabywa nowe umiejętności i je rozwija – mają one nie tylko warsztatowy charakter, ale także społeczny, związany z komunikacją w grupie, z organizacją pracy i odpowiedzialnością za poszczególne etapy zadania.

W ramach Galerii otrzymaliśmy dotacje na przeprowadzenie dwóch projektów edukacyjnych w ramach programu PEgaz – Pozaszkolna Edukacja w Warszawie. Pierwszy pod hasłem „STOP FAKE NEWSOM”, a drugi „ART-TECH – NAUKA I SZTUKA”, który jeszcze jest w trakcie realizacji.

Praktyczną stronę warsztatów realizujemy m.in. poprzez współpracę z różnymi instytucjami, które odwiedziamy razem z uczestniami zajęć.

Partnerzy Galerii to: dziennik Rzeczpospolita, Perspektywy, Radio RDC, Fundacja artHOLDING, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Radio TOK FM, Drukarnia STUDIOUH, Fundacja Artis Causae.

Zgłoszenia na warsztaty:
Marta Olbryś- koordynator

Galeria Rozwijania Umiejętności i Talentów została powołania do życia w 2013 roku w ramach działań MDK. Projekt ten powstał z myślą o stworzeniu młodym ludziom miejsca, gdzie będą mogli korzystać z alternatywnych form szkolenia w obszarze szeroko rozumianej edukacji artystycznej i dziennikarskiej. Zajęcia mają charakter warsztatowy, kładąc nacisk na praktykę i współpracę z wieloma instytucjami artystyczno-kulturalnymi, zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi.
Galeria w ramach poszerzania i uatrakcyjniania swojej oferty współpracowała z różnymi instytucjami - m.in. Międzynarodowym Instytutem Demokracji, Fundacją im. Stefana Batorego, wydawnictwem Perspektywy Press, Telewizją Fokus, TV Południe, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie - prowadząc otwarte spotkania oraz uczestnicząc w wydarzeniach edukacyjno-artystycznych np. Salonie Szkolnictwa Artystycznego w ramach Międzynarodowych Targów Edukacyjnych PERSPEKTYWY czy w Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. Współpracuje także z Wizytującą Akademią Sztuk, która powstała przy Fundacji artHOLDING.

ROK 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 realizowano projekt pod hasłem „Stwórz własną gazetę” z klasą dziennikarsko-filmową z LO im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie, a także projekt teatralno-scenopisarski pod opieką aktora Adama Krawczuka /Teatr Montowania/.

• _MG_5548
  • _MG_5550