W Galerii Rozwijania Talentów i Umiejętności zajęcia mają charakter warsztatowy, prowadzone są metodami interaktywnymi, projektowo, z naciskiem na rozwój praktycznych umiejętności z obszaru edukacji artystycznej. Kierowane są do zorganizowanych grup młodzieży ponadgimnazjalnej. Uczestnicy mogą poszerzyć wiedzę z zakresu fotografii, sztuki dziennikarskiej, kreatywnego pisania, filmu, komunikacji wizualno-medialnej i treningu kreatywności. Uczestnicy mogą doskonalić umiejętność pisania tekstów dziennikarskich, fotografowania, przygotowania prostych filmów, zaprojektowania plakatu/znaku graficznego/piktogramu/logotypu.

Naszym celem jest przedstawienie na zakończenie roku szkolnego efektu całorocznych działań w postaci wystawy, publikacji czy innej artystycznej prezentacji. Warsztaty w ramach GRTiU prowadzą: Tomasz Truszkowski (fotografia), Katarzyna Kasztelowicz (zajęcia filmowe, montaż filmowy), Marta Olbryś (zajęcia dziennikarskie z elementami kreatywnego pisania). Katarzyna Świder-Kędzior (komunikacja wizualna), Aleksandra Kośka (trening kreatywności).

Zgłoszenia na warsztaty:
Marta Olbryś- koordynator

Galeria Rozwijania Umiejętności i Talentów została powołania do życia w 2013 roku w ramach działań MDK. Projekt ten powstał z myślą o stworzeniu młodym ludziom miejsca, gdzie będą mogli korzystać z alternatywnych form szkolenia w obszarze szeroko rozumianej edukacji artystycznej i dziennikarskiej. Zajęcia mają charakter warsztatowy, kładąc nacisk na praktykę i współpracę z wieloma instytucjami artystyczno-kulturalnymi, zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi.
Galeria w ramach poszerzania i uatrakcyjniania swojej oferty współpracowała z różnymi instytucjami - m.in. Międzynarodowym Instytutem Demokracji, Fundacją im. Stefana Batorego, wydawnictwem Perspektywy Press, Telewizją Fokus, TV Południe, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie - prowadząc otwarte spotkania oraz uczestnicząc w wydarzeniach edukacyjno-artystycznych np. Salonie Szkolnictwa Artystycznego w ramach Międzynarodowych Targów Edukacyjnych PERSPEKTYWY czy w Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. Współpracuje także z Wizytującą Akademią Sztuk, która powstała przy Fundacji artHOLDING.

ROK 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 realizowano projekt pod hasłem „Stwórz własną gazetę” z klasą dziennikarsko-filmową z LO im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie, a także projekt teatralno-scenopisarski pod opieką aktora Adama Krawczuka /Teatr Montowania/.