prosceniumProjekt PROSCENIUM to inicjatywa skupiająca wokół swojej działalności młodych twórców i realizatorów dzielnie kroczących sceniczną ścieżką własnych zainteresowań. Swoje pasje realizują w teatralnym świecie, smakując wszelakich jego dziedzin od klasyki teatru dramatycznego, poprzez farsy, komedie, groteski, koncerty piosenki aktorskiej po klasykę teatru musicalowego, w którym Proscenium się specjalizuje.

Pomysłodawcą założenia Proscenium jest Antoniusz Dietzius, młody aktor i reżyser specjalizujący się w teatrze muzycznym, który od 5 lat współpracuje z młodzieżą. Stworzył Młodzieżowy Teatr Muzyczny w Pionkach pod Radomiem, gdzie przez 4 lata z powodzeniem zrealizowali takie hity musicalu jak m.in. „Jesus Christ Superstar” na licencji wydanej przez przedstawicieli praw do musicali Webbera z Really Useful Group w Londynie oraz musical „Chicago”, absolutny hit grupy. Po tych doświadczeniach podjął się współpracy przy utworzeniu w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego Śródmiejskiego Teatru Muzycznego. Motywacją do założenia Projektu PROSCENIUM była potrzeba poszerzenia repertuaru, wychodząca z uznania pracy i talentów młodych artystów.

Z grona wielu osób, młodych aktorów oraz doświadczonych realizatorów wybrano skład PROSCENIUM, który do dnia dzisiejszego prężnie rozwija się i stawia mocne kroki na warszawskiej scenie offowej. Spektakle PROSCENIUM prezentowane są głównie na Scenie ŁAZIENKOWSKA, która mieści się w siedzibie Domu Kultury.

Pełna informacja o projekcie do pobrania tutaj.