A Pagowski

ZOBACZ, JAK TO BYŁO :-)

6 LISTOPADA o godz. 14.00 odbył się wernisaż wystawy wybitnego grafika Andrzeja Pągowskiego, autora ponad 1400 plakatów. W tym roku artysta obchodzi 40-lecie pracy twórczej.

Po wernisażu miało miejsce spotkanie z autorem i promocja książki pt. "Być jak Pągowski. Andrzej Pągowski w rozmowie z Dorotą Wellman" (Wydawnictwo AGORA). Na spotkanie z artystą przybyły tłumy młodych ludzi z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczestinicy zajęć warsztatowych w Galerii Rozwijania Talentów i Umiejętności. Były barwne opowieści, zabawne anegdoty, uśmiech i plakatowe historie. A na końcu wspólne selfie, wykonane….ręką Mistrza!
Andrzej Pągowski - jeden z najlepszych grafików w Polsce. Twórca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk i konkursy piosenek. Projektował również okładki płyt, opracował graficznie magazyn Moda. Wykonywał również projekty plastyczne do kampanii reklamowych. Zajmował się też rysunkiem satyrycznym oraz grafiką komputerową. Swoje prace prezentował na wystawach w Londynie, Paryżu, Sztokholmie i wielu innych miejscach na świecie. W 2005 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wystawa potrwa do 15 grudnia br.