2017 10 10 kodowanie

Już w ten piątek, 13.10.2017, w godzinach 16-19, w naszym MDKu, wyjątkowe wydarzenie: Warsztaty robotyki "Kodujemy MikroBity"
Zapraszamy uczestników w wieku 12-18 lat
Zapisy na warsztaty przyjmujemy mailowo, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Będzie się działo:
Na warsztatach pokażemy jak programować Micro Bity czyli płytkę rozwojowa oparta na 32-bitowym procesorze wyprodukowaną przez BBC w celu zachęcenia najmłodszych do nauki programowania oraz wymyślania i tworzenia nowych projektów. Płytka posiada akcelerometr, magnetometr, Bluetooth, wyświetlacz LED 5x5, przyciski tact switch i inne nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu jej zastosowanie jest praktycznie uniwersalne i ograniczone wyłącznie zakresem wyobraźni..
Moduł może być zasilany przez USB lub za pomocą baterii przez dedykowane złącze, co powoduje, że warsztaty można przeprowadzić wszędzie - również na świeżym powietrzu. Posiada 23 złącza, w tym 5 dużych złączy bananowych. Spróbujemy zbudować z nich coś fajnego dla każdego uczestnika.


Sponsor: SAP Polska
Partnerzy: Tech Soup Polska
Organizatorzy: Stowarzyszenie "Fundacja Edukacji Międzykulturowej"
Miejsce: Dom kultury ul. Łazienkowska 7
 

2017 10 10 sap                                   2017 10 10 tech soup