2017 05 25 gala sfmt25 maja na gościnnej scenie Teatru Palladium uczniowie śródmiejskich szkół – laureaci XI edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów zaprezentowali wspaniałe widowisko muzyczno-taneczne. Feeria barwnych kostiumów na tle stylizowanej na ludowo multimedialnej scenografii, połączenie tradycyjnej ludowej nuty z dynamicznym współczesnym repertuarem muzycznym i brawurowe układy choreograficzne zachwyciły publiczność.

Młodych artystów gorąco oklaskiwali ich rówieśnicy oraz przybyli na uroczystość goście: Piotr Kazimierczak, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Łukasz Kasprzak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich, przedstawiciele Biura Edukacji m. st. Warszawy, związków zawodowych oraz dyrektorzy i nauczyciele śródmiejskich szkół i placówek.
Podczas koncertu swoje umiejętności i talenty zaprezentowało 18 zdobywców Złotych, Srebrnych i Brązowych Wen w konkursie muzycznym i tanecznym, których organizatorem jest MDK Łazienkowska.
Wspaniale zabrzmiał duet aktorów Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, którzy utworem „Prawie raj” zaprosili na premierę musicalu „Footloose” 27 czerwca do Teatru Palladium!
Festiwal odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Organizatorami są: Wydział Oświaty i Funduszy Europejskich oraz śródmiejskie MDK-i: Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego i Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. Cypriana Kamila Norwida.