recykling internet

W sobotę, 17 września, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Śródmieście, już po raz drugi, odbyła się dzielnicowa edycja Warszawskich Dni Recyklingu. Jako współorganizatorzy działań edukacyjnych, zadbaliśmy o upowszechnienie wiedzy o możliwościach odzysku odpadów oraz zachęcanie najmłodszych mieszkańców Śródmieścia do racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi.

Przy naszym stoisku każdy znalazł coś interesującego: najmłodsi dobierali w pary różne rodzaje odpadów, układali kartoniki w loteryjce śledząc uważnie, co można odzyskać, jeśli się je posegreguje, albo grali w Energetyczne Koło Fortuny, zdobywając fundusze na ochronę środowiska, nieco starsi grali w pełną emocji grę planszową „Każdy wie, co to jest ZSEE!” Warto podkreślić, że w rozwiązywanie zadań często angażowały się całe rodziny. Wysiłek wszystkich uczestników zabaw edukacyjnych nagradzaliśmy upominkami i nagrodami ufundowanymi przez Urząd Dzielnicy oraz ElektroEko.

Z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej dzielnicy spotkała się inicjatywa przeprowadzenia zbiórki różnych rodzajów posegregowanych odpadów, jak papier, metal, plastik, szkło, elektrośmieci, w zamian za sadzonki ziół, krzewów i kwiatów ozdobnych oraz ekologiczne gadżety. My również w zamian za zebrane odpady pozyskaliśmy sadzonki do naszego ogrodu w Miasteczku Przyrody na Fabrycznej.

Zobaczcie jak to było :)