ptasiogrodzie

SPOTKANIE W PTASIOGRODZIE
26 kwietnia w Miasteczku Przyrody MDK odbyło się „Spotkanie w Ptasiogrodzie”, w którym uczestniczyły wybrane klasy piąte i szóste z pobliskich szkół śródmiejskich: SP nr 12, SP nr 29, SP nr 34 i SP nr 211.

Celem imprezy było zainteresowanie uczestników życiem ptaków, zachęcenie do samodzielnych obserwacji i uwrażliwienie na warunki, jakie my ludzie stwarzamy tej grupie zwierząt, często ingerując w ich środowisko życia. Mówił o tym zaproszony na spotkanie Paweł Pstrokoński – ornitolog, na co dzień pracujący w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy mogli też obejrzeć przyniesione przez niego ptasie pióra, gniazda, jaja i wysłuchać wielu ptasich ciekawostek. Natomiast nauczycielki MDK-u: Hanna Batko i Elżbieta Zduńczyk przeprowadziły warsztaty pn.: „No to fruu… rozwińcie skrzydła” i „Ptak jako symbol”. Pierwsze zajęcia polegały na znalezieniu na terenie Miasteczka Przyrody ukrytych kopert z zadaniami, dotyczącymi ptaków i wykonaniu ich wspólnie w zespołach. Drugie zajęcia zaś poświęcone były parkom narodowym, które w swych herbach mają charakterystyczne ptaki występujące na ich terenie.
Podczas spotkania zostały również ogłoszone wyniki konkursu „Ptasi Teatrzyk”. Na konkurs ogłoszony wśród uczniów śródmiejskich szkół podstawowych przysłano 22 ptasie pacynki, prezentujące gatunki ptaków zamieszkujące tereny naszego kraju. Pacynki zostały zaprezentowane na wystawie, którą mogli podziwiać wszyscy uczestnicy spotkania w Ptasiogrodzie. Laureaci konkursu otrzymali praktyczne nagrody, które ułatwią im dalsze obserwacje ptaków.
Na koniec spotkania wszyscy zostali obdarowani breloczkami z filcowymi kolorowymi ptaszkami i poczęstowani ptasim mleczkiem, z czego byli niezmiernie zadowoleni.

Zobacz, jak to się odbyło :)