2015 05 16 noc muzeow mW ostatnią sobotę w MDK Łazienkowska miał miejsce wernisaż wystawy prezentowanej w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej. Zainicjowany w 2005 roku, a odbywający się pod honorowym patronatem Małgorzaty Omilanowskiej - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Hanny Gronkiewicz-Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Bogusława Szemiotha - Konsula Honorowego Republiki Islandii festiwal gościł u nas z wystawą „Everywhere I look, I’m being looked at“ Damiana Chrobaka.

Seria „Gdziekolwiek spojrzę, jestem obserwowany” prezentowana w ramach konkursowej części WFFA‘2015 - Programu Open, skupia się wokół idei konsumpcjonizmu, pokazując, że pragnienie posiadania rzeczy i wydawanie pieniędzy kontrolują nasze życie.
Wernisaż, na którym autor osobiście zaprezentował swoje prace zgromadził liczną rzeszę miłośników fotografii, a także młodzież uczestniczącą tego dnia w zajęciach w MDK. Również późniejsze godziny trwającej tego dnia Nocy Muzeów sprowadzały do Galerii Łazienkowska kolejnych gości, między innymi z Islandii, która jest gościem honorowym obecnej edycji festiwalu.

Wystawę można oglądać do 30 maja 2015 r.

Pozostałe galerie festiwalowe:
galeria Stara ZPAF, galeria Obok, Dom Spotkań z Historią, pałac Branickich, galeria APS, galeria Schody, galeria Wyjście Awaryjne SDK, galeria 101Projekt, Konstanciński Dom Kultury, Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Organizator WFFA 2015:
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików

Więcej o festiwalu na stronie: