2015 03 23 zanussi bialorusW poniedziałek, 23 marca, w MDK-u na Łazienkowskiej gościliśmy Krzysztofa Zanussiego - reżysera i scenarzystę filmowego, a także filozofa, młodzieżową grupę teatralną z Białorusi oraz uczniów  LVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i LXXXI Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Fredry.

W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy fragmenty filmu "Cwał" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego wraz z autorskimi komentarzami naszego znakomitego gościa. Po projekcji uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, dotyczących pracy i życia autora. Niezwykle barwne, dowcipne i szczere odpowiedzi Pana Krzysztofa Zanussiego wzbudzały żywe reakcje publiczności. Niestety ze względu na ograniczenia czasowe, wiele pytań, które uczniowie mieli przygotowane i wiele tych, które pojawiały się już w trakcie odpowiedzi Mistrza, musiało pozostać w pamięci. Na szczęście mamy już obietnicę kolejnego spotkania.

Po filmie salą zawładnęła sztuka teatralna - spektakl Studia Teatralnego "Multiks" z białoruskiego Mińska. Młodzież zaprezentowała widowisko pt. "Gdyby nie..." według utworu Władimira Korolenko „Dzieci podziemia” –  o dzieciach, które zostały porzucone i pozbawione opieki swoich rodziców, dzieciach szukających miłości i przyjaźni. Przedstawienie, pomimo bariery językowej, zostało przyjęte przez licealistów w ogromnym skupieniu i nagrodzone na koniec rzęsistymi, zasłużonymi brawami.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za niezapomniane wrażenia.

Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć tutaj.